1 Kasım’da neler yapabilirim?

Gönüllü ve tamamen tafrasız, siyasi partilerden uzak bir platform olan ve derneğe dönüşen Oy ve Ötesi oyunu sevenleri tekrar saymaya çağırdı.

Eğer 1 Kasım’da ben neler yapabilirim diye soruyorsan, burada Oy ve Ötesi ile işbirliği yaparak, oy verme seçim işlemlerinin daha şeffaf ve tarafsız gerçekleşmesini sağlayabilirsin.

Eğer kayıt olmak istiyorsan bu linki takip edebilirsin..

7 Haziran seçimlerinde 55 bini geçen rakamla sürece eşlik eden gönüllüler ıslak imzaları toplamıştı. Ardından Oy ve Ötesi tarafından geliştirilen T3, Türkiye Tutanak Teyit Sistemi ile rastgele seçilmiş üç kişi tarafından rakamları teyit ediyor, hataların önüne geçiyor. Böylelikle 3 defa kontrol edilen bir tutanak, SEÇSİS’in çıkardığı sonuçlarla karşılaştırılabiliyor.

Bu doğrulamanın ve karşılaştırılmanın yapılabilmesi için sandık gönüllülerine ve sandığına sahip çıkanlara büyük ihtiyaç var!

30 Mart genel seçimleri ile tanıştığımız bu girişim gittikçe Türkiye’deki sandıklara yayılıyor. 7 Haziran 2015’de 45 ilde gözlem yapan Oy ve Ötesi gönüllüleri, herkesi ‘kritik günün’ şeffaf geçmesi için ‘oyunu seven saysın’ diyor.

Önceki yazıyı okuyun:
Coca Cola’ya göre sorun şekerli içecekler değil, sizsiniz!

Coca Cola destekli uzmanlara göre kilonuzu korumak için egzersiz yeterli. Kola içmeye devam!

Kapat