6 çevre dostu Sevgililer Günü hediyesi

Sevgililer Günü kapıdayken, petrolden yapılmış cafcaflı ambalajlardan, bir kere kullanılıp bir kenara atılacak gereksiz tüketim nesnelerinden uzak durmak isteyenler için gezegen dostu altı hediye seçtik.

  1. Yemek yapmaya bayılanlarla: Zehirsiz Ev’den Güneş Ocağı

sev1

Günlük yaşamda yemek pişirirken, ısınırken, seyahat ederken veya üretim sırasında kullanılan fosil yakıtlar, gaz salınımına yol açıyor. Güneş ocağı, güneş enerjisi tükenmez ve çevreyi kirletmez. Elektrik, LPG, kömür, odun v.s. kullanmadığınız için hem iklim değişikliğine yol açan gazların azalmasına katkıda bulunursunuz, hem de ormanlık alanları korumuş olursunuz. Bu yüzden de iklimler değişiyor. Mutfakta harikalar yaratmayı sevenler, güneş ocağıyla bu deneyimi açık havaya taşıyabilirler.

Buradan satın alabilirsiniz

2. Hayvan dostları için: WWF‘ten hayvan evlat edinin

sev2

Kaplan nüfusu geçtiğimiz yüzyıla göre %97 oranında azaldı. Bugün doğal ortamda sadece 3.200 kaplan kaldığı tahmin ediliyor.

WWF, kaplanların yaşam alanı olan 13 ülkede onları korumak için çalışmalar yürütüyor. Bu görkemli canlının belgesellerde kalmaması için desteğinize ihtiyacımız var.

Yeni yıl,doğum günü, sevgililer günü, yeni iş tebriği, anneler günü, babalar günü gibi özel günlerde sevdikleriniz adına evlat edinerek onlara anlamlı bir hediye verebilirsiniz.

Buradan satın alabilirsiniz

  1. Her zevke uyar: ÇEKÜL‘den doğada iz bırakacak yedi ağaç

sev3

7 Ağaç Ormanları’nda fidanlarınız olması için kendiniz ya da sevdikleriniz adına 7 ve katları şeklinde fidan bağışı yapabilirsiniz. 7 Ağaç Ormanları’na destek olduğunuzda kimin adına fidan diktiriyorsanız o kişiye ÇEKÜL tarafından hazırlanan, örneklerini gördüğünüz kartlar gönderiliyor

Buradan satın alabilirsiniz

  1. Sinemaseverlere !f bileti:

sev4

Daha önceden sizinle paylaştığımız, !f İstanbul’un doğaya dokunan filmlerine tekrar göz atmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca 14 Şubat için kaçırılmayacak bir film: Rüzgarların Arasında.

  1. Her zevke uygun bir başka seçenek: Panda Dükkan

sev5

WWF – Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın resmi satış sitesi olan Panda Dükkan’da seçenek bol. Kraft ve bambu defterlerden, bez çantalara, mantardan üretilmiş mutfak ürünlerinden geri kazanılmış gazete ve dergilerden üretilmiş dekoratif ürünlere kadar farklı zevklere hitap edecek çok çeşitli ürünler bulmak mümkün. Tüketim çılgınlığına kapılmadan Panda Dükkan’dan seçeceğiniz doğa dostu hediyenizle bu Sevgililer Günü’nde farkınızı ortaya koyarak en anlamlı hediyeyi verebilirsiniz. Biz yazmayı sevenler olarak defterlere bayıldık, ama tercih size kalmış.

Satın almak için buraya

6. Tchibo’dan organik pamuklu pijama ve iç çamaşırı

sev6

Eğer bir hediye paketi sunmak isterseniz size önerimiz Tchibo’nun organik pamuktan üretilmiş pijama ve iç çamaşırları. Bildiğiniz gibi derimiz en büyük organımız ve ona iyi bakmak zorundayız. Sevgilinizin yada sevdiğinizin rahatça uyuyabilmesi için bu linki kullanabilirsiniz. Buraya da göz atmanızı öneririz.

Bonus: 2015 ajandaları

sev7

Geç kalmış sayılmazsınız. Eğer sevdikleriniz hayallerindeki ajandayı bulamamışlarsa, sizi seçtiğimiz en güzel yeni yıl ajandaları ile tanıştıralım.

 

Sevgililer Gününüz kutlu olsun

Önceki yazıyı okuyun:
E102, E122, E110, E124, E 211… Gıdanızdaki zehirleri tanıyın

E102, E122, E110, E124, E 211. Bu rakam ve numaralar size birşey ifade ediyor mu?

Kapat