7 doğal makyaj temizleme yöntemi

Makyaj yapanlar için ‘temizleme’ de oldukça önemli ve zaman da alan bir faaliyet. Her zaman satın alınan temizleyiciler en iyi çözüm önerisi olmayabiliyor. Eğer her gün makyaj yapıyorsanız şişe şişe temizleyici almak zorunda kalacaksınız ve bu oldukça pahalıya mal olacak, üstelik istediğiniz sonucu almama ihtimaliniz de cabası. Sadece temizlemekle kalmayıp cildinize fayda da sağlayabilecek 7 doğal makyaj temizleme yöntemine mutlaka göz atın.

An open tin of vaseline on grey background

 

1. Vazelin: Vazelini yüzünüze hafifçe uygulayın. Ardından bir pamuk yardımıyla cildinizden temizlemeye kalktığınızda yüzünüzdeki tüm makyajı çıkaracak kadar etkili olduğunu göreceksiniz. Aynı zamanda oldukça ucuz ve uzun süre kullanabileceğiniz bir ürün. Vazelini günlük bakımının bir parçası olarak kullananlar, neden temizleyici olarak da kullanmayasınız ki! Ve elbette belirtelim, herhangi bir vazelini değil, doğal olanı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ev yapımı doğal vazelin tarifimizi buradan okuyabilirsiniz.

 

 

 

2(8)

 

2. Bebek yağı: En iyi kullanım şekli bir pamuğa döküp gözlerinizi kapatarak tüm cildinize uygulamanızdır. SAKIN gözünüzün içine sürmeyin, ama göz çevrenize masaj yapmanız faydalı olacaktır. Yalnızca göz farınızı değil, eyeliner ve rimeli de rahatlıkla çıkarmanızı sağlayacaktır.

 

 

232

 

3. Zeytin yağı: Eğer temizleme konusunda oldukça zordaysanız, hemen mutfağa gidin. Saf zeytinyağı olmasına özen gösterin. Yemek yapmak için kullanılan bir ürünü temizleme ürünü olarak kullanmak garip gelebilir, ama unutmayın; zeytin yağı aynı zamanda sağlıklı bir maskedir.

 

3456(6)

4. Bal: Mutfak seçeneklerinden gidiyorken, bala da değinmek gerek. Bal, muhtemelen en faydalı ve kullanışlı yiyecek. Düzinelerce güzellik ve bakım ürününde ondan faydalanılıyor. Ama balı kullandığınız orana dikkat etmeniz lazım, çok fazla kullanmanız yüzünüzde bir faciaya neden olabilir. En iyi yolu parmaklarınızda ince bir tabaka şeklinde yüzünüze uygulamanız ve ardından bir pamuk yardımıyla cildinizden temizlemenizdir. Bal, cildiniz için besleyici özelliğe de sahip olduğundan eğer hoşlanırsanız maske olarak da kullanabilirsiniz.

 

34567654

 

5. Yoğurt: Biraz tuhaf görünüyor, evet. Sade yoğurt (meyveli veya herhangi bir katkı maddesi içeren yapıda olmamalı) en az diğer alternatifler kadar iyi sonuç sağlayacaktır. Gözünüzü rahatsız edecek şekilde kullanmamaya özen gösterin ve yoğurdun içindeki bakterileri yüzünüzden iyice temizlediğinize emin olmadan yatağa gitmeyin.

 

743346

6. Aloe Vera: Yalnızca yanıklar için değil (!) eğer yağlı bir cilde sahipseniz ve daha da kötüye gitmesini istemiyorsanız harika bir öneri. Genelde rimelleri çıkarmak için çok iyi bir çözüm önerisi iken, sizin tüm yüz makyajınız için harika bir seçenek. Cildinizi yumuşatır, özellikle de göz çevrenizi gevşetir ve hiç de yapışkan olmayan bir maskedir. Ekstra bir özellik olarak eğer gözleriniz rahatsızsa, aloe vera iyi gelecek ve gözlerinizdeki kızarıklığı da azaltacaktır.

 

7767

 

7. Hindistan cevizi yağı: Kadınların pek farkında olmadığı bir seçenektir. Kabın içindeyken yoğun bir kıvamı var gibi görünüyor ama sürmeye başladığınızda yağlandığını görüyorsunuz. Parmaklarınızla göz çevrenize nazikçe uygulayın. Diğer yağlar gibi yayarak kullanın, yapışkan bir etkisi yoktur.

 

 

 

Kaynak: allwomenstalk.com

 


Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.

Yeşilist Patreon Destek Ol

Önceki yazıyı okuyun:
Ev yapımı doğal vazelin tarifi

Soğuk havalarda, çatlayan elleriniz ve dudaklarınız için evde yapabileceğiniz bir vazelin tarifimiz var!

Kapat