Yeşilist.com Logo

90 yaşındaki süper babaanne her gün 30 km bisiklet sürüyor

by / 1.178 Yorum / 1181 Okunma / 30 Eylül 2016

Elena Galvez Şili’de yaşayan 90 yaşında bir babaanne ve her sabah taze yumurtalarını pazarda satmak için 15 kilometre uzaktaki pazara doğru yol alıyor.

47 yaşından beridir aynı bisikletini kullandığını söyleyen Elena, 43 yıldır geçimini sağlamak adına bu şekilde yaşıyor. Haftada 150 km’den fazla yol yapan Elena, bisikletine bindiği zaman mutlu olduğunu söylüyor.

TIKLAYIN: Etekle bisiklet sürmenin püf noktası

zof84yp-imgur

Bir kaç defa pazara yürüyerek gitmeye çalışan Elena o günlerde ayaklarının ağrıdığını hissetmiş. Buna karşın bisiklete bindiğinde Elena hiç bir yerinin ağrımadığını ve yorulmadığını söylüyor.

Bisikletsiz bir hayatının olmayacağını söyleyen Elena, bisikletini o kadar seviyor ki ona arkadaşım ve yoldaşım diyor. Etrafındakiler için büyük bir ilham kaynağı olan Elena, sosyal medya sayesinde artık hepimize bu güzel enerjisini yansıtıyor.

Kaynak: Little Things
Site:
E-mail: gorkem@yesilist.com
Boğaziçi Üniversitesi ve SUNY Binghamton'da Küresel ve Uluslararası İlişkilerden sonra İsveç'te Uppsala Üniversitesi'nde Sürdürülebilirlik üzerine master yaptı. Teknoloji, kitlesel değişim ve akıllı politikalar ile çözümler bulabileceğimize inanıyor.

Yazarı Sosyal Medya Üzerinden Takip Edin!
twitter

Benzer yazılar


Önceki yazıyı okuyun:
4 yeni ve yerel, vegan ürün

Yerel vegan ürünlerin sayısı artıyor. Trakya Çiftliği soya sütü ve yoğurt, Kadıköy'ün vegan kafe ve kolektifi Tight Aggressive ise sosis...

Kapat