Anadolu’nun beş zeytininin izinde

Nar Gourmet, Anadolu topraklarında zeytinin izini sürmeye devam ediyor. Mobil zeytinyağı fabrikası Antalya ve Manisa molalarında Tavşan Yüreği, Uslu ve Beylik zeytinlerinden yöresel zeytinyağı sıkımı yaptı.

Bu topraklarda yetişen 29 zeytin türünden beşi Nar Gourmet mobil zeytinyağı sıkım aracında beş farklı lezzete dönüşüyor.

Antalya-Tavşan Yüreği

Torosların eteklerinden ovaya uzanan coğrafyada yetişen Tavşan Yüreği, sofralık bir zeytin çeşidi. Dağdan gelen sıcak havayla lezzet kazanırken, bu lezzeti yağına olduğu gibi vermekten hiç çekinmiyor. Acımsı, özel bir lezzet bu. Onu ışıktan koruyan koyu renkli cam şişesinde uzun süre rayihasını koruyor. Yaşlı ağaçların bu coğrafyaya ve zeytinyağı tutkunlarına özel bir hediyesi.

zeytin2

Antalya-Manavgat Beylik

Antalya Manavgat’ın en canlı, en uzun ömürlü zenginlikleri arasındaki 200 yıllık Beylik zeytinlerinden damıtıldı. Tamamen doğal olarak yetiştirilen ve elle toplanan diri zeytinler, sıcak iklimin oluşturduğu bir mikroklima alanında az rüzgara maruz kalarak, yakıcı ve güçlü bir aromaya sahip eşsiz bir zeytinyağına hayat verdi. İçinde yüzyılların nefesiyle mutfağınıza zengin bir tat getirdi.

Manisa-Uslu

Güçlü tadı ve koyu rengiyle Uslu zeytini, Anadolu hazinelerinden biri olarak kabul ediliyor. Bu olağanüstü, çok yönlü zeytinyağı için hasat edilenler de öyle. Tek bir bölgeden elde edilen zeytinler, türünün en nadide örnekleri. Şaşırtıcı bir şekilde hafif ve yumuşak, meyvemsiliği son derece yüksek bir zeytinyağına imza atmakta hiç zorlanmıyorlar. Manisa Uslu natürel sızma zeytinyağı eşlik ettiği yemeğin aromasına müdahale etmekten çok, zarif bir şekilde eşlik eden rayihasıyla, tüm tabaklar için iyi bir seçim. Özellikle pişirilen yemekler içinse, tek kelimeyle mükemmel.

Rakamlarla mobil üretim

  • Nar Gourmet mobil üretim tırı 5 ilde 5 ton zeytinden 5 ayrı zeytin çeşidinden zeytinyağını sofralarımıza ulaştırıyor.
  • Nar Gourmet mobil üretim tırı ile 5 ildeki yerel üreticileri destekliyor.
  • Nar Gourmet 320.000 TL ye mal olan mobil üretim tırı ile Türkiye çapında 4.100 Km yol gidecek.

Nar Gourmet hakkında

Türkiye’de hedeflenmiş satış kanallarında ürünlerini 600 üzeri satış noktasında tüketici ile buluşturan Nar Gourmet’yi doğal ürünler pazarında özellikle reçel ve marmelat ve zeytinyağı ile tanıyoruz. Başta, ITQI (International Taste and Quality Institute) dan Üstün Lezzet Ödülü gibi uluslararası yarışmalarda altın yıldız kazanan reçel ve marmelatları; ulusal kalite yarışmalarının yanı sıra NYIOOC (New York International Olive Oil Competition), Olive Japan, Olive China, Flos Olei gibi dünyanın en prestijli uluslararası zeytinyağı kalite yarışmalarında altın madalya kazanan zeytinyağları da dahil olmak üzere, Nar Gourmet’in toplam 13 kategoride 350 çeşit ürünü var.

Önceki yazıyı okuyun:
Geçmişi geleceğe dönüştürün

Biri bu hiçbir işe yaramayan, yayıntı olarak bir kenarda kalmış bilgisayarı alıp, tamir edip bir köy okuluna bağışlayacağını söylese eski...

Kapat