Yeşilist.com Logo
0101010101010890809892-e1438247589497.png

Anneler ne ister?

by / 48 Yorum / 48 Okunma / 6 Mayıs 2015

Bir anne olarak çocuğuma hem sağlıklı, hem şık hem de bütçemin yetebileceği kıyafetler giydirmek istiyorum. Eskiden olsa, nerede bu dükkan dediğinizi duyar gibiyim.

Ama şimdi durum farklı
İlk önce kadınlar, sonra erkekler ve şimdi de çocuklar ve bebekler… Doğa Dostu Kıyafet Devrimi, moda dünyasını hızla sarmakta. 10 yıl önce çocuklarımızın doğa dostu kıyafetler kullanmasını istediğimizde Da Vinci’nin Şifresini aratmayacak bir maceraya çıkarken, şimdi ise doğa dostu, birbirinden trendy kıyafetleri bulmakta artık sıkıntı çekmiyoruz.

Peki bu değişim neden?
Artık biz tüketiciler; iklim değişikliği, su kaynaklarının yetersizliği ve çalışanların koşulları gibi sosyal ve çevre konularda farkındalık sahibiyiz ama aynı zamanda bebeklerimiz ve çocuklarımızın günlük hayatlarının koşuşturmacasına dayanabilecek sağlam, iki yıkamayla ağzı burnu dönmeyen, hem de şık ve hesaplı olabilecek kıyafetler arıyoruz.

Tüketicilerinin önerilerine kulak veren yeni nesil şirketler de ürünlerini doğa dostu ve sosyal açıdan sorumluluk sahibi olarak üretmesini sağlıyor. Özellikle Küresel Organik Tekstil Standartları (GOTS) sertifikası ile, kıyafetlerin kimyasaldan arınmış bir üretimden geçtiğinden kesin olarak emin olabiliyoruz.

AAAA

Yani artık bebekleriniz için, en trendy kıyafetleri seçebilirken, doğal yapısı onların narin ciltlerine zarar vermeyen, üretiminde doğaya saygılı ve de bütçenize dost ürünleri de seçebiliyorsunuz.

Türkiye’de ki yeni nesil üreticilerden, dükkanına girdiğinizde bile anne çocuk keyif alacağınız bir yer arıyorsanız, Kapbulanın dükkanlarını kesin ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Tahta kaplı kaplumbağlı girişi, güleryüzlü çalışanları, ve birbirinden cool minik kıyafet, aksesuar ve hatta oyuncakların olduğu bu şeker dükkan, bir anne olarak girdiğinizde içinizi açacak cinsten.

Hatta uğradığınız mağazada şansınıza markanın yaratıcısı Tuba Hanım’a rastlarsanız, sohbet etmeden çıkmayın. Kendisi de iki çocuk annesi olan Tuba Hanım, günümüz annelerinin karşılaştığı problemleri ve çözümlerini çok iyi biliyor.

Kapbula Oranik ŞeylerYazarı Sosyal Medya Üzerinden Takip Edin!

Önceki yazıyı okuyun:
2_Drone-reforestation
Robotlar 1 milyar ağaç dikebilir mi?

Video çekmek ya da size paket taşımak yerine, BioCarbon Engineering’e ait dronelar daha çevreci bir amaç edindi: Her yıl 1...

Kapat