Babalar Gününe Özel 4 Yeşil Hediye

Babalar Günü giderek yaklaşmakta, biz de size tüketim kültürüne alternatif, el yapımı ve babanızın gün içerisinde kullanabileceği hediyeleri listeledik.

1- Aile Ağacı

102732991

Babanızın ofiste masasına koyabileceği, ya da evinizin en güzel köşesinde tutabileceğiniz, çerçeveli fotoğraflara alternatif bu aile ağacını yapmanın bir güzel yanı da ağaca uygun fotoğraflarınızı çekmek olacak.

İhtiyacınız olacaklar:

  • Mukavva
  • Ailenizin ağaca uygun kesilmiş fotoğrafları
  • Makas
  • Transparan Bant

1- Buradaki örneği kullanarak, ağacı ve yaprakları mukavvanın üstüne çizdikten sonra kesip, işaretli merkez noktalardan iki parçayı birbirine geçirin.

2- Bant ile ailenizin fotoğraflarını ve yaprakları yapıştırın. Evinizin ya da masanızın en güzel köşesine koyun.

2- Özel Kravat

876543(4)

Babalar Günü ile beraber mezuniyetler de yakınlaştı. Babanızın resmi giysilerini kendi elinizle güzelleştirmek hem ona özel bir hediye olacak, hem de evde bulunan bazı malzemeleri yeniden değerlendirmenizi sağlayacaktır.

Kravatın üstüne yapacağınız tasarımı eski bir kağıttan kesip, bir keçe parçasının üstüne işaretleyebilir ve keçeyi buna göre kesebilirsiniz. Bu tasarımı kravatın genişliğine göre ayarlamayı unutmayın.

9786767643245431

Keçe parçasını kravatın alt tarafına iğneler ile tutturduktan sonra, kenarlarına yakın yerlerden kravata işleyebilirsiniz. Eğer tasarımınız bu kuş gibi detaylar olmadan garip duruyorsa, yaratıcılığınızı kullanıp detay eklemeyi unutmayın.

3- Traş Kremi

12345234

Doğal yağlar ve kremler içeren bu traş kreminin yapımı düşündüğünüzden daha kolay ve babanızın cildini yumuşacak bırakacak kadar güzel. Aynı zamanda tarif ile oynamak mümkün, özellikle esansiyel yağlar katarak güzel kokular da ekleyebilirsiniz.

İçindekiler:

  • 100 ml Hindistancevizi Yağı
  • 100 ml Shea Yağı
  • 75 ml Zeytinyağı (badem yağı da kullanabilirsiniz)

Yapımı:

Shea ve hindistancevizi yağını bir tencere de eritmeye başlayın. Çok uzun sürmeyecek bu süreçten sonra bir kabın içine döküp, zeytin yağını da ekleyerek karıştırın. İyice karıştıktan sonra ağzı kapalı bir şekilde buzluğa koyup iyice sertleşmesini bekleyin.

345634253

Sertleştikten sonra buzdolabından çıkarıp, çırpalayabileceğiniz bir kabın içine koyun ve yaklaşık 3 dakika çırpalayın. Böylelikle karışım hem daha hafif olacak ve tam anlamı ile krem yapısına kavuşacaktır. Kreminizi ağzı kapalı, karanlık ve çok sıcak olmayan yerlerde saklamayı unutmayın.

4. Beraber Zaman Geçirin

13086646

Her ne kadar elle tutulur hediyeleri anlatsak da en sonunda her zaman hatırlayacağınız şey babanızla geçireceğiniz zaman ve yaşayacağınız tecrübeler olacak.

Gün içerisinde şehir stresinden yorulan ailenizin, rahatlamak ve beraber zaman geçirmek için yapacağı en kolay şeylerden biri doğa yürüyüşleri olacaktır. Beraber gideceğiniz park alanlarında yapacağınız yürüyüşler sadece stres atmanıza değil, doğanın sağlığınıza onlarca faydasından yararlanmanızı sağlayacak.

Doğada beraber olmak isteyen aileler için 18-19 Haziran günleri İstanbul’a yaklaşık 1.5 saat uzaklıkta konumlanan ekolojik tarım ve turizm merkezi Narköy’de, baba-oğul/kız hafta sonu olarak kurgulayabileceğiniz ‘Babalar Günü’ kaçamağı düzenlenmekte.

13310345

Etkinlikte,doğanın sürprizlerini deneyimleme fırsatı yakalayıp,ormanın derinliklerinde baraka yapmayı, ateş yakmayı ve birçok doğa öğretisi öğrenecek, orman yürüyüşleri yapabileceksiniz.

Aynı zamanda babanızla beraber yapmak istediğiniz bir sporu yapabilirsiniz. Zamanı yakalayan babalara özel bu haftasonu beraber katılabileceğiniz etkinlikler mevcut. Dünya Yoga Günü için özellikle Maçka Parkında yapılacak etkinlik farklı yoga türlerini hem büyükler hem de çocuklar için bir araya getiriyor. Etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilir, yoganın vücuda yararlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Little House Living, Crafting a Green World, Meredith


Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.

Yeşilist Patreon Destek Ol

Önceki yazıyı okuyun:
Bangladeş’teki evleri pet şişeden yapılan bu klimalar serinletiyor

Eco Cooler isimli proje, Bangladeşliler'in pet şişe ve bir pano kullanarak yapabilecekleri, elektriğe ihtiyaç duymayan klima projesini geliştirdi.

Kapat