Yeşilist.com Logo
bioserie+stacker

Bioserie: geleceğin bebek oyuncakları bugün karşınızda

by / 52 Yorum / 52 Okunma / 14 Nisan 2016

Türk ve Fransız girişimciler Kaya Kaplancalı, Bora Samman ve Stephanie Triau tarafından kurulan Bioserie’nin geliştirdiği teknoloji ile üretilen bitkisel kaynaklı bebek oyuncakları dünya çapında tüketicilerin beğenisine sunuldu. 0-2 yaş arası bebekler için üretilen oyuncaklar genç anne ve babalar için çevre duyarlılığı, kimyasal güvenlik ve özgün tasarım özelliklerini bir araya getiriyor.

geleceğin_bebek_oyuncakları

Yüzde 100 doğal ve yenilenebilir bitkisel kaynaklı biyoplastik hammaddelerle üretilen bu oyuncaklarda petrol türevli kimyasallar, boyalar ve kaplamalar bulunmuyor. Aynı zamanda dayanıklı da olan bu ürünler bebekler büyüdükçe daha küçüklere ve nesilden nesile de aktarılabilir özellikte. Önceleri sadece petrol bazlı plastiklere özgü olan canlı renkler ve kolay temizlenebilme gibi özelliklere sahip olan Bioserie ürünleri bebek oyuncakları endüstrisinde yeni bir çığır açıyor.

Amerikan Tarım Bakanlığı (USDA) tarafından test edilip yüzde 100 
biyo-bazlı olarak onaylanmış ve sertifikalandırılmış ilk bebek oyuncakları olma özelliğine de sahip olan Bioserie oyuncakları bebeklerin ilk yılları için ideal ürünler olduklarını kanıtlıyorlar.
Bioserie bebek oyuncaklarını PayPal aracılığıyla Bioserie’nin web sitesinden satın alabilirsiniz:

Bioserie’nin vizyonuna ve çabalarına katılıyorsanız birkaç dakikanızı ayırıp ABD’de düzenlenen bir yarışmada onları destekleyebilirsiniz. ABD’nin en büyük mağaza zincirlerinden Target’in sponsor olduğu Sustainable Brands konferansınca düzenlenen (çevreci-yenilenebilir) girişimler yarışmasında başarılı olmaları için Bioserie’ye oy verebilir ve yarı finaldeki 37 girişimin arasından sıyrılarak Haziran’da ABD’nin San Diego şehrindeki finalde yarışacak ilk 11’e girmelerini sağlayabilirsiniz. Bu linki tıklayıp açıklamaları takip ederek oyunuzu Bioserie için kullanabilirsiniz.Yazarı Sosyal Medya Üzerinden Takip Edin!
twitterfacebook

Önceki yazıyı okuyun:
South American Gray Fox in Torres del Paine National Park
Sadece 3 kimyasal tarım ilacı tehlike altındaki canlıların %97’sini etkiliyor

Özellikle Türkiye’de de kullanılan kloropirifos ve malatiyon, ABD’nin tehlike altındaki 1.782 canlının %97’si yani 1.728’si için açıkça bir tehlike oluşturmakta....

Kapat