Bisiklet Sür Beşiktaş!

Beşiktaş Belediyesi ve İstanbul Üniversitesi Bisiklet Kulübü bisikletle ulaşıma dikkat çekmek için 20 adet bisiklet hediye edilecek “Bisiklet Sür Beşiktaş” etkinliği düzenliyor.

Fosil yakıt kullanımının devasa boyutlara ulaştığı günümüzde, İstanbul’un yokuşlarını, inişlerini-çıkışlarını, güvenli bisiklet yollarının hayata geçmemesini dert edinen amabisikletle ulaşımın daha da geliştirilmesi gerektiğini bilenlerin toplanacağı bir etkinlik var.

Bu engellerin bisikletli sayısının artması ile çözüleceğini hedefleyen Beşiktaş Belediyesi ve İstanbul Üniversitesi Bisiklet Kulübü, tüm bisikletseverleri “Bisiklet Sür Beşiktaş” Bisiklet Turu’na, 28 Haziran Pazar günü sabah 9:30’da Dolmabahçe Saat Kulesi’nin önüne bekliyor.

Dolmabahçe Saat Kulesi’nden sonra Aşiyan’a kadar ilerleyip oradan Kuruçeşme Arena’da son bulacak, 13 km’lik araba yolu bu etkinlik için trafiğe kapalı olacak. Etkinlik bisikletle ulaşıma dikkat çekmek ve bir nebze olsun saklı bisikletçileri cesaretlendirmeyi hedefliyor. Özellikle bunun için de katılımcılara etkinliğin sonundaçekilişle 20 adet bisiklet hediye edilecek.

Etkinlik günü için reflektörlü yelekler ve içecekler Beşiktaş Belediyesi tarafından temin edilecek. Bunun yanında biz size kask ve dizlik almanızı, aynı zamanda o günün güneşli olacağını düşünerek de güneşten korunmanız için önleminizi almanızı tavsiye ederiz.

287654323456

Etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.


Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.

Yeşilist Patreon Destek Ol

Önceki yazıyı okuyun:
Uluslararası toprak yılında adil ve sürdürülebilir bir ‘toprak’

Toprağa dair sayı ve olgularla yanıt veren ilk "Toprak Atlası" Heinrich Böll Stiftung Derneği tarafından Türkçeye çevrildi.

Kapat