Bisikleti ile değişim için yola çıkmış Florian ile tanışınız mı?

Bisikleti ile yola çıkıp, değişimin yollarını uluslararası bir ortamda, farklı ülkelerde farklı kişiler ile paylaşmayı hedefleyen Belçikalı aktivist Florian Goffin ile tanışın! Belçika’nın Mons şehrinden yola çıkan “Flo”, şimdiye kadar 3210 km yolu katetmiş ve İstanbul’da kısa bir süre de olsa misafirimiz olacak.

Flo’nun değişim için aklındaki konular birden fazla, ama özellikle toplumun tüketim, fosil yakıt kullanımı, hayvansal ürünlere olan yaklaşımını ve günde 4 milyon ton atık üretimi gibi alışkanlıklarını değiştirmesi gerektiğine inanıyor. Kendisinin etkisini de azaltmaya çalıştığını belirten Flo özellikle temizlikte, beslenmede ve tüketimde seçimlerine dikkat ettiğini belirtiyor.

2343243221332434

Kendisini bir freegan olarka adlandıran Florian, etkin bir şekilde elden çıkarılmış ama hala sağlam olan besinleri alıyor. Yiyecekleri geri kazanmanın, doğaya olan etkimizi azaltmanın en iyi yollarından biri olduğunu belirten Flo, bize de %100 ekolojik pazardan topladığı ürünlerle hazırladığı bir “freegan” meyve salatası getirdi ve bizimde çok hoşumuza gitti.

İstanbul’da geçirdiği süre boyunca, şehrin farklı kısımlarına bisikleti ile gitmeyi planlıyor. Bu cesaret isteyen bir plan, çünkü İstanbul’un dik sokakları, ani viraj alıp bir anda ortaya çıkan minibusler ve taksiler bir bisikletli için zor anlar yaratabiliyor.

Bisikleti ile nasıl güvende kaldığını sorduğumuzda, bize yolun sağında kaldığını ve çok farklı bir şey yapmadığını sadece bir bisikletli olarak haklarını kullandığını belirtiyor.

Son bir kaç haftadır İstanbul’da olan Flo, yerel projelerde ve kampanyalarda gönüllü olarak bulunmak istiyor. Daha önce sürdürülebilir tarım tecrübesi kazanıp, çocuklar için İnglizce dersi vere Florian ile, aynı zamanda tecrübelerini paylaştığı Sharebybike.com sitesinden ya da Facebook sayfası üzerindeniletişim kurabilirsiniz.

Iyi Yolculuklar Flo!

Önceki yazıyı okuyun:
Toast: Gıda israfının önüne geçen bira

"Çöp" kavramınızı değiştirin!

Kapat