Biz affetmedik sıra sizde

Hafta sonu ülke gündemi ve içerisinde bulunduğumuz tablo çok değişmiş olsa da ardımızda bıraktığımız 12 senede; bu topraklarda, kapanmayacak yaralar açıldı. Bu yaraları unutmayacak çocuklar, anneler, babalar, dostlar ve sevgililerin yanında bir de toplumsal hafıza ve doğa var.

Aşağıda üçüncü köprünün askı halatlarını yapan (aynı zamanda Maslak 1453 projesinde de imzası bulunan) Freysaş’ın hazırladığı köprü tanıtım video’su bulunuyor. İçinizi acıtacak cinsten bir video. Birinci ve ikinci köprünün etrafında yoğunlaşan betonlaşmaya bakınca Yavuz Sultan Selim köprüsünün akıbetini tahmin etmek hiç zor değil. Köprü tamamlanıp etrafı imara açılınca İstanbul betona boğulayacak.

Bugünden sonra başa geçecek iktidardan öncelikli talebimiz Yavuz Sultan Selim köprüsü, Akkuyu Nükleer Santrali, Üçüncü Havaalanı, HES’ler ve Karadeniz Sahil Yolu başta olmak üzere doğa katliamına neden olan tüm projelerin tekrar gözden geçirilmesi ve hasarın giderilecek, giderilemediği yerlerde en aza indirilecek şekilde yeniden planlanmasıdır.

Biz unutmadık, affetmedik ve affetmeyeceğiz. Gezi, Soma, bostanlar, HES’ler, seller, kurak yazlar, Yırca, hayvan zulümleri, Bozburun, Emek Sineması, AVM’ler, haksızlıklar aklımızda. Güvenimizi kazanmak için siz de affetmeyin ve hesap sorun. Türkiye’nin dönüştüğü utanç tablosunu değiştirin.

Yeni Türkiye herkes için hayırlı olsun.

Önceki yazıyı okuyun:
‘İklim İçin’ Vivaldi çalıyoruz

11 Haziran Perşembe günü saat 20.00'de Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi Ayhan Şahenk Salonu'nda verilecek Piyano Resitali'nde Hande Akkan ve...

Kapat