Bombalara Karşı Sofralar 1 yaşında!

Gıdaya ve yeryüzüne dair bambaşka bir sesi, sözü yükselten, bir umutla ‘Başka Bir Sofra Mümkün‘ diyerek sizlere tanıştırdığımız, Paranın Geçmediği Paylaşım Platformları listemizde gıdaya, hayvan sömürüsüne, savaşa yani yaşama dair oldukça iddialı bir şekilde yer alan Bombalara Karşı Sofralar 45. sofrasını kurduğu bu çarşamba günü 1 yaşını kutluyor!

“Nice senelere!” diyor, hepinizi bu anlamlı günde özveriyle çalışan arkadaşlarımıza destek vermeye, sofraya davet ediyoruz.

Bu çarşamba, Tepebaşı Sofrası’nın birinci yılını dolduruyoruz. Gelin hep beraber kutlayalım!

Karnı acıkan gelsin!

Savaşa, yoksulluğa, israfa, doğa ve hayvan sömürüsüne karşı, yenebilir gıda atıklarını kullanarak Tepebaşı’nda 45. soframızı kuruyoruz ve soframıza ortak olmak isteyen herkesi Tarlabaşı’na ve Tepebaşı’na çağırıyoruz.

15623_454653594686480_5352233081426104327_n

Pişirme: 16.00 Teneffüs Kafe (Aynalı Çeşme Cad. 16/2 Beyoğlu)

Sofra: 19.00 AYNALI ÇEŞME CADDESİ (Her zamanki yer)

-Bütün yiyecekleri para kullanmadan, marketteki-manavdaki israfa müdahale ederek topluyoruz. Hep birlikte ücretsiz yiyoruz ve de sofraya hayvan sömürüsünü dahil etmiyoruz. Friganlık oley! :)

-Evinizde bulunan ve kullanmadığınız malzemeleri (bakliyat, baharat vs.) de bekleriz. Sıvı yağ, sarımsak, salça, un her zaman makbule geçer.

-Evde fazla varsa hafif-melamin tabak ve boş yoğurt kabı vs lazım :)

-Ayrıca diğer günlerde siz de kendi yiyeceğinizi köşe başındaki marketin-manavın atmak üzere ayırdıklarından ve yakınlardaki restoran/otellerin mutfaklarında veya masalarında atılmayı bekleyenlerden kotarsanıza? Her gün her öğün sisteme arka kapıdan dalmaca!

Etkinlikle ilgili güncel bilgileri buradan takip edebilirsiniz.

 


Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.

Yeşilist Patreon Destek Ol

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye’de Şarabın Tarihi

Murat Yankı sunacağı bu seminerde, şarap ve üzüm ile ilgili yaptığı araştırmaların buluntularını ve Anadolu’daki şarap kültürünün tarihi anlatacak.

Kapat