Yeşilist.com Logo
18578

Çamaşırınızı yıkamak için pedallayın!

by / 1.158 Yorum / 1158 Okunma / 23 Şubat 2016

Tek seferde iki iş halletmek isteyenlere müjde! The Bike Washing Machine (Bisiklet Çamaşır Makinası) çamaşırlarınızı yıkarken hem enerjiden tasarruf etmenizi hem de forma girmenizi sağlıyor.

Çin’in Dalian Nationalities Üniversitesi’nden öğrenciler tarafından geliştirilen bu inovasyon, aslında normal bir çamaşır makinasının kazanını pedallar yolu ile çeviriyor.

Çamaşır makinesini çalıştırmaktan daha fazla enerji üreten alet, ekstra enerjisi ile de dijital göstergesini çalıştırıyor, kullanıcıyı çamaşır sürecinden haberdar ediyor.

32423546576

Öğrencilerin BiWa ismini verdikleri bu insan gücü ile çalışan çamaşır makinası, su ve enerjiden tasarruf edip, aynı anda bir çok işi yapmak isteyenlere eğlenceli,verimli ve sağlıklı bir seçenek sunuyor.

Evdekiler ile beraber sıra ile başına geçebilir, herkesin fazla enerjisini yakmasını ve bu arada çamaşırlarını da yıkamalarını sağlayabilirsiniz. Tasarım aynı zamanda üretilen fazla enerjinin daha sonradan kullanılmak üzere saklanmasını da sağlıyor.

2143256785

Aynı anda hem spora, hem de ev temizliğine zaman ayrıramıyorum diyenlerin bayılacağı bu ürün maalsef henüz pazara sunulmuş değil, o zamana kadar size sunduğumuz evde su tasarrufu önerileri ile çamaşırdan su ve enerji tasarruf edebilirsiniz.Yazarı Sosyal Medya Üzerinden Takip Edin!
twitter

Önceki yazıyı okuyun:
234254657
Hayvan zulmüne sebep olan 10 tatil şekli

Tatilinizde hayvanlara zulüm yer almasın

Kapat