Çevreci Etkinlikler ikinci yaşını kutluyor

Türkiye’nin ilk çevre etkinlikleri sitesi olan Çevreci Etkinlikler, 2 yılı geride bırakırken, geride kalan iki yılı dostlar katılımıyla bir etkinlikle kutluyor. 14 Mart 2015 Cumartesi günü Yapı-Endüstri Merkezi ev sahipliğinde “Çevre Sorunlarına Çözümler Buluşması” gerçekleştirilecek.

Gıda, tarım, alternatif ekonomi, deniz, sulak alanlar, yeşil alanların tahribatı, ulaşım, enerji, iklim değişikliği ve çevre politikaları gibi konuların uzmanların katılımıyla çözüm önerilerini paylaşılacak. Sonrasında “Çevre Sorunlarına Medyanın Bakışı ve Çözüm Önerileri” adlı panel gerçekleştirilecek. Ayrıca umut ve çözüm önerisi barındıran filmlerin yer aldığı Sürdürülebilir Yaşam TV’den film gösteriminin de yer alacağı etkinliğin çağrı metni:

‘Çevreci Etkinlikler klasik anlamda bir web sitesinden öte birey, öğrenci ve iş dünyası arasındaki köprülerin çevre odağında daha da güçlenmesi için çeşitli projeler hayata geçiriyor. İki yılı geride bırakırken farklı alanlarda çalışmalar yürüten dostlarımızla sürekli temas halindeydik. Uzmanlığımız çevre etkinlikleri olunca birinci yılımızda Slow Food Fikir Sahibi Damaklar, Yeryüzü Derneği, İstanbul Permakültür Kolektifi ve Buğday Derneği’nin katılımıyla Halka Sanat Projesi’nde gerçekleştirdiğimiz “Çevreci Etkinlikler’imizin 1. Yılında Ne Kadar Etkiniz?” adlı etkinlik sonrasında 2. yılımızda da bir etkinlik gerçekleştirelim dedik 8)).

Giderek artan tahribatın yaşantımızdaki sonucu olarak gıda, tarım, ekonomi, deniz-sulak alanlar, yeşil alanlar, ulaşım, enerji ve politika gibi konularda/alanlarda sorunlarla karşı karşıya geldik, gelmeye de devam ediyoruz. Peki, bu kötüye gidişin karşısında ne/neler yapılmalı?

Çevreci Etkinlikler olarak kendi alanlarındaki uzman, sivil toplum kuruluşlarındaki dostlarımızın katılımıyla bu sorunlar karşısındaki çözüm önerilerini dinleyeceğiz. Sonrasında ise yaşanan değişimleri yakından takip eden gazete ve dergi gibi medyadaki dostlarımızın katılımıyla “Çevre Sorunlarına Medyanın Bakışı ve Çözüm Önerileri”ni de dinleyeceğiz. Ayrıca umut ve çözüm önerisi barındıran filmlerin yer aldığı Sürdürülebilir Yaşam TV’den de bir film gösterimi yapacağız.

Öneri: Etkinliğimizde el yapımı “ayva şerbeti” ile Erenköy Şerbet ve Meşrubat da aramızda olacak. Bu güzel şerbeti tatmak için kupanızı yanınızda getirmeyi unutmayın deriz 8))

Etkinlik programı:

9878

Etkinliğe kayıt olmak için tıklayınız.

Etkinliği facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.

Yapı-Endüstri Merkezi ve Erenköy Şerbet ve Meşrubat ile EKOLOGOS Sürdürülebilirlik Yönetim ve İletişim Hizmetleri ve Türkiye’nin İlk Kapsamlı Yeşil Rehberi- Sürdürülebilir Yaşam Platformu olan Yeşilist’e ve tüm katılımcılarımıza destekleri için tekrar teşekkür ederiz…

Etkinlik Adı: Çevreci Etkinlikler’in 2. Yılında Çevre Sorunlarına Çözümler Buluşması

Tarih: 14 Mart 2015, Cumartesi

Düzenleyen: Çevreci Etkinlikler

Yer: Yapı-Endüstri Merkezi

Fulya Mah. Yeşilçimen Sok. No:12/430, 34394 Fulya/Şişli İstanbul

Önceki yazıyı okuyun:
Hayatımızdaki 6 popüler yokluk yemeği

Yokluktan türetilen yemekler.

Kapat