Çocuğunuzla 23 Nisan

Çocuklar için yılın en güzel zamanı yine geldi. 23 Nisan’ı çocuğunuz için daha anlamlı kılmak isterseniz eğer, sizin için hazırladığımız önerilerimize kulak verin.

Çocukların, bir numaralı ilham kaynağı olan doğadan esinlenebilecekleri yaratıcı oyunlarla vakit geçirebilir, üretkenliklerini ve hayal güçlerini arttıracak fikirler verebilirsiniz. Bugün onlara verebileceğiniz en güzel hediye, hayal güçleri ile baş başa bırakmak ve doğayı daha yakından tanımalarını sağlamak olacaktır.

Öncelikle onlardan 23 Nisan’da doğa için bir hediye istemek güzel olmaz mıydı?
Minik dostlarımız için yapabileceğiniz sayısız iyilik var. Örnek olarak, kuşlara yemlik hazırlayabilir, kedi evi inşa edebilir ve sokağınızdaki hayvanlara mamalar hazırlayabilirsiniz. Böylece çocuklarınıza hem hayvan sevgisini aşılamış olur hem de, bir iyilik yapmanın aslında hiç de zor olmadığını göstermiş olursunuz.

Vazgeçilmez oyuncaklar
Çocukların zayıf noktası olan yeni çıkan oyuncaklar, ezelden beri aileleri zorlayan bir konu olmuştur. Bugün çocuğunuza kendi oyuncaklarını yaratmak için bir fırsat verin. Yoktan yaratmanın hazırı tüketmekten daha fazla ilham verdiğini çocuğunuz da öğrensin. Sizleri bugün bahçelere çıkıp, malzeme toplamaya davet ediyoruz.

Malzemelerinizi topladınız peki neler yapabilirim diye düşünüyorsanız, ‘çocuğunuzun ufkunu açaçak 5 öneri’ başlıklı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Hatta çocuğunuza daha değişik fikirler vermek üzere, eviniz ve aileniz için faydalı eko-aktivitelere de gözatmalısınız. Örneğin kendi diş macununu yapmak çocuğunuzun hoşuna gidecektir.

23 Nisan kutlu olsun!

Önceki yazıyı okuyun:
Köpek kulübeleri yapmak ister misiniz?

Sokak köpekleri için kulübe inşa edilecek ve bağış toplanacak.

Kapat