Daha iyi bir sivil toplum iletişimi için: Hemzemin

Hemzemin konferansı, 26 Şubat’ta, Pera Müzesi’nde yapılıyor. Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, akademisyenler ve iletişimcilerin bir araya geldiği konferans, Türkiye’de sosyal fayda iletişimi kavramını ilk kez tartışmaya açıyor ve alanında öncü isimlerin konuşmalarıyla ele alıyor. “Daha İyi Bir Sosyal Fayda İletişimi için Deneyim Paylaşımı” hedefiyle Myra Ajans’ın girişimleriyle başlatılan Hemzemin, Borusan Holding’in ana sponsorluğunda ve bu alanda çalışan Avrupalı ajansları bir araya getiren DNS Network’ün katılımıyla düzenleniyor.

“Daha İyi Bir Sivil Toplum İletişimi İçin Deneyim Paylaşımı” hedefiyle başlatılan Hemzemin, 26 Şubat 2015, Perşembe günü Pera Müzesi’nde ilk kez gerçekleştirilecek. Sivil toplum kuruluşları, uzmanlar, akademisyenler ve iletişimcilerin katılımına açık olan Hemzemin’de yurtiçi ve yurtdışından alanında öncü 20 konuşmacı vaka sunumları yaparak deneyimlerini paylaşacak.

Hemzemin katılımcıları, Avrupa’da “sosyal fayda iletişimi” alanına odaklanmış 7 ajansın oluşturduğu DNS Network ile de bir araya gelme şansı yakalayacak.

Davetlilerin ücretsiz olarak katılabileceği konferans, daha iyi bir sosyal fayda iletişimi için Avrupa ve Türkiye’deki deneyimleri paylaşıma açarken, uluslararası bir temas ve bilgi aktarımına olanak sağlayacak. Hemzemin’in hedeflerinden biri de, sosyal fayda zemininde yapılan iletişim tasarımının, ticari iletişimden farklarını ortaya koymak ve bu alanın özgünlüğüne dikkat çekmek.

Sosyal fayda üretmeye yönelik projeler ve sivil toplum örgütleri için tasarım ve iletişim hizmeti veren Myra’nın girişimleri ve DNS Network’ün katılımıyla yapılacak konferansın ana destekçisi Borusan Holding.

130 izleyicinin katılabileceği konferansın hazırlık faaliyetleri STK ve sosyal fayda iletişimi alanından uzmanların oluşturduğu bir çalışma grubu tarafından yürütülüyor. Hemzemin programı kapsamında, konferanstan bir gün önce çeşitli atölyeler de yapılacak.

İletişim için:
İnanç Mısırlıoğlu
inancmisirlioglu@hemzemin.org

Hazal Alkan
hazalalkan@hemzemin.org

DNS (Do Not Smile) Network’ü hakkında
DNS (Do Not Smile) Avrupa’daki yedi ülkeden, sivil toplum iletişimi ve sürdürülebilirlik üzerine uzmanlaşmış iletişim ajanslarının oluşturduğu bir birlik. (www.donotsmile.com)

DNS Network, Creative Concern (Manchester, İngiltere), Tipping Points (Bonn, Almanya), SilverBack (Roma, İtalya), Sidiese (Paris, Fransa), Revolve Media (Brüksel, Belçika), Goodvertising (Kopenhag, Danimarka) ve Myra’dan (İstanbul, Türkiye) oluşuyor.

Her ülkeden sadece bir ajansın kabul edildiği, sivil toplum ve sürdürülebilirlik alanında “sosyal fayda iletişimi” üzerine odaklanmış bu ajansların bilgi ve deneyim paylaşımı amacıyla bir araya geldiği birlik, en son Manchester Üniversitesi ile birlikte “Food, Cities and Human Behaviour / Yiyecek, Kentler ve İnsan Davranışları” başlıklı bir toplantı düzenleyerek, Avrupa’nın çeşitli yerlerinden akademisyenleri, sivil toplum kuruluşlarını ve birlik üyesi ajansları bir araya getirmiş ve sorumlu iletişim alanındaki çeşitli deneyimleri paylaşıma açmıştı.

(http://ontheplatform.org.uk/article/platform-live-food-cities-and-human-behaviour)

 

Hemzemin Çalışma Grubu Üyeleri
İnanç Mısırlıoğlu (İletişim Danışmanı, Mentor, Eğitmen)
Kerem Çiftçioğlu (Aktivist, STK Yöneticisi)
Mehmet Ali Çalışkan (Araştırmacı, STK Yöneticisi)
Serdar Paktin (Sosyal İletişim Stratejisti, Eğitmen)
Rana Birden Çorbacıoğlu (AB ve Sivil Toplum Danışmanı)
Rauf Kösemen (İletişim Tasarımcısı, Eğitmen)
Damla Özlüer (İletişim Danışmanı, DNS Üyesi)

 


Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.

Yeşilist Patreon Destek Ol

Önceki yazıyı okuyun:
Kadın ve iklim değişikliği

Doğanın kalbinde yaşayan kadınlar.

Kapat