Davetlisiniz: Kadıköy Kooperatifi resmen açılıyor

Geçtiğimiz haftalarda, üç yıldır üreticiden aldığı gıda ürünlerini aracı hiçbir kurum olmadan, doğrudan tüketiciye ulaştıran Kadıköy Kooperatifi’nin dükkân açacağının haberini vermiştik.

Çok sorulan o dükkân, kapılarını bu Pazar 14:00’te açıyor. Kadıköy Hacı Ahmet Bey Sokak’ta hizmet verecek Kadıköy Kooperatifi’nde; zeytinyağı, çam balı, biber salçası, kahvaltılık salça, bulgur, keçi peyniri, eski kaşar, taze kaşar, siyah zeytin, nar ekşisi, kiraz kurusu, kuru fasülye, nohut, çay, reçel gibi gıda ürünlerinin yanısıra yüzey temizleyicisi, sabun gibi temizlik ürünler de bulunacak. Kooperatif açılışına herkes davetli!

TIKLAYIN: Gıda israfını engellemeye çalışan 9 girişim

15196074_682893975205483_2709256449886648485_o

Kooperatifin çağrı metni:
Herkese Merhaba!

Kadıköy’de bir tüketim kooperatifi kurmak için yaklaşık 3 senedir yaptığımız çalışmaları artık Kooperatif Dükkanı’nda sürdürüyoruz.

Kasım ayı itibariyle, Kadıköy Kooperatifi’ni resmi olarak kurduk ve kooperatif çalışmamızın küçük ve mütevazi bir adımı olarak Kooperatif Dükkanı’nı açtık.

Kooperatif Dükkanı’nda, doğrudan küçük üreticiden aldığımız, doğal, sağlıklı, adil ve ekolojik yöntemlerle üretilmiş ürünler yer alıyor. Zeytinyağı, çam balı, biber salçası, kahvaltılık salça, bulgur, keçi peyniri, eski kaşar, taze kaşar, siyah zeytin, nar ekşisi, kiraz kurusu, kuru fasülye, nohut, çay, reçel gibi gıda ürünlerinin yanısıra yüzey temizleyicisi, sabun gibi temizlik ürünlerini de bulacaksınız.

Kooperatif Dükkanı, Kadıköy Kooperatifi ile tanışmak, çalışmalara katılmak, sohbet etmek isteyen herkesin uğrayabileceği, ürün alabileceği bir yer olarak; kooperatif ortakları ve gönüllülerinin çabalarıyla faaliyet gösteriyor.

Bütün kooperatif dostlarını açılışımıza bekliyoruz!
Plastik kullanımını artırmak istemiyoruz, o yüzden yanınızda torba ya da bez çantanızı getirmeyi unutmayın!

Tarih: 27 Kasım 2016, Pazar
Saat: 14:00 – 18:00
Adres: Hacı Ahmet Bey Sok. No:1 Caferağa/Kadıköy

Etkinlik sayfasına buradan, kooperatifin facebook sayfasına ise şuradan ulaşabilirsiniz.

Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Önceki yazıyı okuyun:
SALT’ta ücretsiz belgesel gösterimleri başlıyor

SALT Galata'da 26 Kasım - 3 Aralık arasında bu kez de "Bu son şansımız mı?" etkinliği kapsamında altı gün boyunca...

Kapat