Don Kişot Bisiklet Kolektifi Pedallamaya Başlıyor

Don Kişot Sosyal Merkezinin çatısı altında toplanan ve geçen hafta içinde kuruluşunu deklare eden Don Kişot Bisiklet Kolektifi ilk etkinliğini takipçilerine duyurdu. 2 Ağustos Pazar günü saat 10:00’da Don Kişot’ta toplanacak kolektif, kahvaltıdan sonra pedallamaya başlayacak. İlk tur için maksimum güvenliğin sağlanabileceği yerlerden birtanesi olan Caddebostan sahili tercih eden kolektif, aynı zaman da burada bisiklet kullanmayı bilmeyenlere de ilk eğitimlerini verecekler.

Sadece bisikletle gezecek bir ekibi olarak kendini tanımlamayan kolektif, eski bisikletlerin geri dönüşümü, bisiklet kullanmayı bilmeyenlere eğitimler, ücretsiz tamir atölyesi açmak gibi ulvi görevleri de üstlendi. Kapılarını bu kolektife açan Don Kişot Sosyal Merkezi aynı zaman da ekibe herkesin ortak kullanımına açık olan evin bir odasını da tahsis edecek.
Endüstriyelizmin hayatı bu kadar barbarca tahrip ettiği bu günlerde insanın doğa ile kurduğu ilişkinin öneminin daha iyi kavranabildiği, çevreyle barışık, tüketim odaklı değil, üretmeye çalışan bir insan profilinde bisikletin yeri kaçınılmaz. Açık havada sürüş keyfi, trafikte telef olmadığın, ulaşımını sağlarken bile spor yapabildiğin ve hepsinden önemlisi de eğlenceli bir aktivite olan bisiklet sürüyüşün daha da yaygınlaşması dileğiyle bu yeni, dipdiri, güzel insanlara kolaylıklar diliyoruz.

Etkinlik Linki : https://www.facebook.com/events/134151460263801/
Facebook Grubu : https://www.facebook.com/groups/1003829396348561/

Önceki yazıyı okuyun:
Dünya kaplan gününde hedef: Tx2

Maalesef 100 yıl önce 100,000 civarında yabani kaplan olmasına rağmen 29 Temmuz Dünya Kaplan Günü'nde kaplan ailesinin 3,200 üyesi kalmış...

Kapat