Ekmek makinesinde pişirebileceğiniz 5 yemek

Yemek yapmaya zaman harcamaktan hoşlanmayanlar için ekmek makinesine malzemeleri koyduğunuzda kendi kendine pişen yemek seçeneklerini listeledik.

TIKLAYIN: Sipariş vermek yerine kendi yemeğinizi hazırlamanın hayatınızı değiştirecek 15 yararı

1. Pilav

Özellikle pilav yapmayı beceremeyen, ayarını tutturamayanlar ekmek makinesinde tenceredekiyle aynı lezzzette pilav yapabilirler. Pirinç, su, yağ ve tuzu makineye koyun ve bir saat boyunca pişirin, hepsi bu.

2. Reçel

Çoğu ekmek makinesi reçel de yapıyor. Özellikle az miktarda reçel yapmak istiyorsanız ekmek makinesi çok kullanışlı bir seçenek. Meyve ve şekeri ekmek makinesine koyup istediğiniz miktarda taze taze reçel yapabilirsiniz.

3. Sıcak soslar

Aynı reçel gibi sıcak atıştırmalık soslarınızı da ekmek makinesinde yapmak mümkün. Peynirli ve enginarlı cips sosları, mevsim sebzeleri ve krema karışımları… Her tür sıcak sosu deneyebilirsiniz.

4. Domates sosu

Domates rendesi, tuz ve sevdiğiniz baharatları ekmek makinenizde domates sosuna dönüştürebilirsiniz. Kıvamlı olmasını istiyorsanız biraz salça da ekleyin.

5. Rulo köfte

Mutfağı kokutmadan, ekmek makinesinde rulo köfte yapmak mümkün. Ekmek makinesinin bıçaklarını söküp köfteyi bu şekilde pişirebilirsiniz.

Kaynak:
MNN

Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Önceki yazıyı okuyun:
Greenpeace’den Enerji Bakanlığı’na: Gölge etme; güneşin önündeki engelleri kaldırın!

Greenpeace, güneş enerjisinin önündeki engelleri kaldırmak amacıyla “Gölge Etme” sloganı ile Enerji Bakanlığı’na yönelik bir imza kampanyası başlattı.

Kapat