En yeşil aile: The Simpsons

Çok sevdiğimiz The Simpsons 20 yıldan fazla bir süredir, insan halini ironi dolu kurgusuyla yoğurarak çizgi filmlerden kopmamamızı sağlayan başlı başına en büyük neden.

222222229879870

Bölümlerinde görmeye alışık olduğumuz sosyal konulardan karşımıza çıkan bir mesele de hayvan hakları oluyor sıklıkla. Yaratıcılarından Sam Simon’un da hassasiyet gösterdiği bu konu bakın kendi hayatında nasıl bir misyona bürünmüş.

Sam Simon öyle bir harekette bulundu ki, tüm iyilikseverler müteşşekkir olduk.

2012’de kolon kanseri teşhisi konulan Simon’a, doktoru üç ila altı ay arası ömür biçmiş. Şu anda 59 yaşında olan yaratıcı, servetinin yüz milyon dolarını hayvan haklarına ve diğer farklı hayırsever kuruluşlarına bağışladı.

33333338789

Kanseri bu misyon ile deneyimleyen Simon, bu süreci bir “mutluluk” olarak adlandırıyor: “…Kanser bir mücadele, bir yolculuk, bir macera ve hayatımdaki en en inanılmaz deneyim.”

Dikatini hayvanları kurtarmaya ve evsizlikle savaşmaya yoğunlaştıran Simon bir hayvansever olarak, dünyadaki hayvan esaretine son vermek istediğini ve bu misyonunu tamamlamak için çok çalıştığını belirtiyor.

2011’de hayata geçirdiği Sam Simon Derneği şu anda hayvan barınaklarındaki köpekleri sahipleriyle buluşturuyor ve aynı zamanda engellilere el olacak hayvan dostlarımızın eğitimi için çaba harcıyor. PETA’nın en sağdık bağışçılarından olan yaratıcı, hayvanları özgürleştirmek adına çalışmalar geliştirmeye devam etmekte.


Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.

Yeşilist Patreon Destek Ol

Önceki yazıyı okuyun:
Poşet çayın 7 alternatif kullanımı

Poşet çayları atmak yerine bunları deneyin.

Kapat