Ev bakıcılığı: Dünyanın dört bir köşesinde bedava konaklama

Seyahat edeceğiniz şehirde bedava konaklama imkanı sağlayan couchsurfing ve sizin tatilde olacağınız tarihlerde o şehirde olmayacak insanların evini kiralamanızı sağlayan Airbnb örneklerine bir yenisi eklendi: Housesitting.

Dünyanın dört bir köşesinde, sahipleri evde değilken bedava konaklayabileceğiniz evler var. Bu evlerde kalırken ücret ödemiyor, onun yerine evde yapılması gereken rutin işleri yapıyorsunuz. Ev bakıcılığı olarak bilinen bu sistemde konaklama karşılığında çiçekleri sulamak, evdeki hayvanı beslemek, evi temiz tutmak ya da evin güvenliğini sağlamak gibi görevleri yerine getirerek ev rahatlığında tatil yapmak mümkün.

Tatile çıkmadan önce bakımını yapacağınız evi bulmak için yararlanabileceğiniz en popüler siteler; Trusted Housesitters, Nomador, Mind My House ve Housecarers. Lüks evlerin aynı koşullarla bakımının yapılması için açılmış Luxury Housesitting isimli bir sayfa bile var. Bu evlerde konaklamak için yapmanız gereken ilgili sitelerde online profil oluşturmak ve ev sahipleriyle iletişime geçmek. Ardından ev sahipleriyle iletişime geçip tanışabilir ve evlerine bakacak misafirlerden beklentilerini öğrenebilirsiniz.

 

Önceki yazıyı okuyun:
5 önemli mikro besin maddesi ve kaynağı

Vitamin, mineral ve antioksidanlardan oluşan mikro besin maddeleri genel olarak sağlığınız ve hastalıklardan korunmak için kilit bir rol oynuyor.

Kapat