!f İstanbul’a bilet kazanmak isteyenler buraya

Geçtiğimiz günlerde !f 2016’nın bu yılki programında yer alan ve doğaya, yeşile, kentlerde beraber yaşamaya dokunan filmler seçkimizi sizlerle paylaşmıştık. Bu kez de festivalin bizim için en heyecan filmi olan, Naomi Klein’ın ufuk açıcı kitabı Bu Her Şeyi Değiştirir’den sinemaya uyarlanan This Changes Everything’e çift kişilik davetiye hediye ediyoruz.

!f ekibi ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz fotoğraf yarışmasında iki kişiye çift kişilik This Changes Everything bileti hediye ediyoruz. Yarışmaya katılmak için İstanbul’da yapmayı en sevdiğiniz yeşil aktiviteyi fotoğraflayın ve 21 Şubat Pazar gününe kadar info@yesilist.com adresine yollayın.

Bu aktivite evde kendi doğal sabununuzu yapmak da olabilir, parkta yürüyüş yapmak da… Sınırları yaratıcılığınız belirliyor.

54645645

Kazananlar 22 Şubat Pazartesi günü Yeşilist ve Yeşilist English Facebook sayfaları üzerinden açıklanacak. Kazanma şansınızı ikiye katlamak için farklı bir fotoğrafla yarışmanınYeşilist English ayağına da katılabilirsiniz.

Davetiye detayları:
This Changes Everything
28 Şubat 2016 13:00
Cinemaximum Budak / CKM Salon 2

Not: Kazananlar Yeşilist ve Yeşilist English facebook sayfalarını beğenenler arasından seçilecektir.

This Changes Everything hakkında:

This Changes Everything – İşte Bu Her Şeyi Değiştirir
Kanada – ABD – 2015 – 89′ – Renkli – DCP – Indian dili, İngilizce, Mandarin, Telugu, Yunanca

22 Şubat 2016 16:00
Beyoğlu Fitaş Salon 4

27 Şubat 2016 13:00
Cinemaximum City’s Nişantaşı Salon 7

28 Şubat 2016 13:00
Cinemaximum Budak / CKM Salon 2

YÖNETMEN HAKKINDA
Avi Lewis, yapımcı ve yönetmen. İlk belgeseli The Take (2004), Arjantin’de bir efsane haline gelen, işçiler tarafından yönetilen şirketleri konu alıyordu. İşte Bu Her Şeyi Değiştirir (2015) yönetmenin son filmi.

ÖZET
Karşı karşıya kaldığımız iklim krizi daha iyi bir dünya yaratmak için elimize geçen bir şans olabilir mi?

Milyonlarca satan No Logo ve Şok Doktrini kitaplarıyla belki de günümüzün en namlı sosyalisti haline gelen Naomi Klein’ın yerkürenin kapitalizmle olan savaşını irdelediği son kitabı İşte Bu Her Şeyi Değiştirir, Klein’ın eşi Avi Lewis’in yönetmenliğinde dört senede dokuz ülkede gerçekleştirilen çekimlerle sinemaya uyarlandı. Alberta’da tüm vadiyi kurutan katran kumu ocakları, Yunanistan’da ekonomik krizden gücünü alan ve doğayı katleden agresif yeraltı madenciliği çalışmaları, Hindistan’da koca verimli araziyi orada yaşayan insanların geçimiyle birlikte yok edecek termik santral, Montana’da fosil yakıt fabrikasının borularının patlamasıyla petrolle yıkanan tarım arazileri… Klein, dünyanın en zenginlerinin kullanılmasında direttiği fosil yakıtların ve bunların sebep olduğu küresel iklim krizinin, dünyanın diğer insanlarının harekete geçerek egemen kapitalist sistemi değiştirmek adına ellerine geçmiş en büyük fırsat olduğunu savunuyor. Nasıl mı? Sizi salona alalım…

Bol şans!

poster


Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.

Yeşilist Patreon Destek Ol

Önceki yazıyı okuyun:
Sanatın Politik Olanı: Berlin’deki Konser Evi Can Yelekleri ile Donatıldı

Ai Weiwei Berlin Konser Salonu'nun kolonlarına 14.000 can yeleği giydirerek mülteci krizine dikkat çekti.

Kapat