Feng shui’de kapıların önemi

Evin içindeki düzeniniz evinizin hakkında çok şey söylüyor olsa da, feng shui’nin etkisi giriş kapısında başlar. Giriş kapısı, aynı zamanda, iyi niyete ve beklentilere açılan evin üçüncü gözü gibidir. Bu yüzden bu ‘giriş’i büyüleyici yapmak hayatınızda çok şey değiştirebilir.

Yalnızca giriş kapısı değil, aynı zamanda açık havaya açılan camlar, pencereler, balkon kapıları da birer ‘giriş kapısı’ olarak değerlendirilebilir. Bu kapılar güzel ve iyi enerji ile dolu olursa, evimize iyi olasılıkları ve fırsatları da çağırmakta hiç zorlanmaz. Enerjiyi davet eder. Kapımıza gelen bu enerji eğer sığınacak bir yer, geçecek bir yol izleyebilirse, kendi hayatımızda da dalgalarını hissettirebilir. Onu iyi ağırlamak ise bu şartlar bizim elimizde.

Kapılar hakkında bilgi edindiğimize göre, onların hak ettiği ilgiyi göstermeyi ihmal etmeyin. Kapınızda bir dikkat noktası oluşturun, ve iyiliğiniz için bu enerjiden faydalanın. Aşağıdaki enerji akışına yönelik örneklerin yararlı olacağını düşünüyoruz.

1. Kapınızın dışarıya açılan kısmını sevimli hale getirin
Soluk, çalışmayan ya da arızalı aydınlatmaları, daha güçlü ve enerji tasarruflularla değiştirin. Parıldadıklarından emin olun. Kapınızın önünü süpürürken içeriden dışarıya bir yön izleyin. Kirleri kapıdan uzaklaştırın. Eğer paspasınız, kesik ya da parçalanmışsa tamir edin. Girişi hep temiz ve ulaşılabilir tutun. Bu koşullarda enerji kendine izleyecek yolu bulmadan önce orada kalacak ve memnuniyeti arayacaktır.

2. Girişinizi hoş koku ve renklerle doldurun
Girişler iyi enerjinin bizi bulmasına eşlik eder. Daha doğrusu bir yol açıcı görevi görür. Sağlıklı bitkiler, çiçekler ile yeşillikler sağlığı ve huzuru davet eder. Buna parallel olarak hayatınızda bulundurmak istediğiniz tüm duyguları oraya çağırır.

3. Kapınızın dışına rüzgar çanı asın
Rüzgâr estiği zaman, hareket eden ipler ve çanlar hışırtılarıyla, iyi niyeti ve enerjiyi kapınıza çağırır. Sesler yere dikkat çeker ve hayatınıza daha fazla fırsat davet eder. Dediğimiz gibi, dışarıya açılan hemiz hava veren kapılar da birer giriştir. Bu yüzden özellikle balkon kapılarınızda bunu uygulamayı ihmal etmeyin.

4. Adresinizi parlatın
Apartman numaranızı, kapı zilinizin altında yazan adınızı, daha belirgin ve okunabilir yazın. Böylelikle enerji sizi daha kolay bulacaktır.

5. Kapıları kullanın
Evinizin dışarıya açılan kapılarını ya da pencerelerini mutlaka günde bir kere bile olsa açın. Böylelikle hayatınıza bereketi ve bolluğu davet etmiş olursunuz.

6. Kapı önündeki dağınıklığı yok edin
Kapı kendine ne kadar fazla açılacak yer bulabilirse, bolluğun ve bereketin bize gelebilmesi o kadar kolaylaşır. Eğer kapınızı, gereksiz eşyalar ve süsler çevriliyorsa, bunlar enerjinizi emebilir. Ayakkabılarınız ve anahtarlarınız için yerlerinizi belirleyin ve dolapları amacına yönelik kullanın. Belirlediğiniz alanları başka amaca yönelik kullanmak enerji bütünlüğünü bozabilir.

Girişler bakımsız bırakıldığında, bu dönem sizden para, enerji ve zaman harcamanızı isteyebilir. Feng shui’ye göre evinizin içinde hoş olmayan olaylara sebebiyet verebildiğine inanılıyor.

Olasılıklar ve fırsatlar her zaman ön kapımızdan kendini içeriye bırakıyor. Eğer gördüğünden hoşlanırsa, iyi niyetini bize ulaştırıyor. Gözlemlenen ve bu yönde şekillenen inançlara göre, feng shui bu dünya ile kurduğumuz ilişkide bizim kapılarımızdan geçerek kendi varlığını gösteriyor. Eğer geçtiği yerleri severse, güzelliğini ve iyi ile hayatımızda pozitif kanallar açıyor. Güçlü ışıltılar, tertemiz alanlar feng shui için oldukça ilgi çekici.


Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.

Yeşilist Patreon Destek Ol

Önceki yazıyı okuyun:
Akkuyu’da neler olacak?

Dün gece dünya basını Kanada'nın batı kıyılarında radyoaktif belirtilere rastlandığı haberleriyle ayağa kalktı.

Kapat