Gezegenini seven küresel moda hareketine katılsın

Geri dönüşüm deyince gözünüzün önünden hangi ürünler geçiyor? Kullanılmış kağıtlar, piller, pet ve şişeler, kızartma yağları, belki bozuk telefonunuz ve hatta yağmur suyu… Peki ya gardırobunuz? Yıllardır satın aldığınız tişörtler, pantolonlar, gömlekler ve aklınıza gelebilecek her türlü kumaşı geri dönüştürerek gezegenin geleceğini değiştirmeye var mısınız?

Çevreyi seven ve duyarlı bir birey olarak bugüne kadar kullanmadığınız kıyafetleri bağışlamış, küçülenleri bir başkasına vermiş, eskiyenleri temizlik bezi olarak kullanmış olabilirsiniz. Sizleri bu döngüyü genişletmeye ve her türlü kıyafetinizi geri dönüştürmeye davet ediyoruz. Yırtılmış çarşaflar, eski havlular, teki kaybolmuş çoraplar, giymediğiniz iç çamaşırları ve gardırobunuzun karanlık köşelerinde kalmış, aklınıza gelebilecek her türlü kumaş geri dönüşüp yeni hayatlar kazanabilir.

H&M_geridönüşüm

Neden mi?
-Bir tişörtün geri dönüştürülmesi 2.100 litre su tasarrufu yapılmasını sağlar.
-Dünyada her yıl milyonlarca ton kıyafet çöpe atılır.
-Çöpe atılan tüm kumaşların %95’i aslında geri dönüştürülebilecek durumdadır.
-Gardırobunuz ferahlar, içiniz açılır.
-Eski kıyafetlerinizi geri dönüştürerek bir sonraki kıyafetinizi daha ucuza alabilirsiniz.

Nasıl mı?
H&M bu yıl bir ilke imza atıyor ve küresel bir moda hareketi başlatıyor: Dünya Geri Dönüşüm Haftası (World Recycle Week). 18-24 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek Dünya Geri Dönüşüm Haftası’nda H&M, süregelen Ürün Toplama Girişimi ile bugüne kadar topladığından çok daha fazla kıyafeti 1 haftada toplamayı hedefliyor.

H&M’in küresel moda hareketine M.I.A. de geri dönüşümün önemine dikkat çeken bir video ile destek vermiş.


Siz de kullanmadığınız her türlü kıyafet ve kumaşı, H&M mağazalarına götürerek geri dönüştürülmesini sağlayabilir ve bir sonraki alışverişinizde kullanacağınız hediye çekini ücretsiz olarak alabilirsiniz. Firmanın 2010 yılından beri sürdürdüğü kampanyada bu yılki hedef, bir haftada tam 1.000 ton ürün toplamak ve geri dönüştürmek.

Bugüne kadar 25.000 ton giysiyi geri dönüştüren H&M’in hedefine ulaşmasına yardım edin ve hediyenizi kazanın. Belki de kullanmadığınız o çorap size H&M’in geri dönüşümlü kumaşlarla yarattığı yeni kreasyonundan bir parça olarak geri döner, kimbilir?

Size en yakın H&M mağazasını öğrenmek, moda döngüsüne hemen dahil olmak ve size özel H&M indiriminden yararlanmak için burayı tıklayın ve fikirlerinizi #WorldRecycleWeek etiketiyle paylaşın. Geri Dönüşüm Haftası kutlu olsun!

World Recycle Week hakkında daha fazla bilgiye 
http://www.hm.com/tr/world-recycle-week adresinden ulaşabilirsiniz.


Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.

Yeşilist Patreon Destek Ol

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye’nin ilk süper kentini İTÜ projelendirdi

İTÜ’den bir ekip Eskişehir Kocakır’da 'sıfır enerji, sıfır atık ve kendi kendine yeten, ihtiyacını kendi üreten ekolojik şehir' tasarladı.

Kapat