Grip ve soğuk algınlığına karşı en etkili silah: Fire Cider

Adı fantastik masallardaki ejderha kanı gibi sihirli tarifleri andırsa da Fire Cider (Alev Kokteyli) bitki uzmanlarının yıllardır soğuk algınlığı ve griple savaşmada kullandığı bir numaralı silah.

Her gün biraz Fire Cider içerek kış mevsimi boyunca grip ve soğuk algınlığından korunacağınız gibi hali hazırda hastalığa tutulmuş haldeyseniz bu sihirli karışımla semptomlarınız hafifleyecek ve iyileşme süreniz kısalacak. Hazırlarken birkaç kavanoz hazırlayarak diğer kavanozları sevdiklerinize hediye ederek karmanızı da artırabilirsiniz. Hele de yılbaşı yaklaşırken şahane olur.

f1

Kullanımı: Hastalığa yakalanmamak için günde 1-2 çorba kaşığı, hastalığı atlatmak için 3-4 saatte bir 1 kaşık.

Direkt olarak içebilir, çayınıza ekleyebilir, salata sosu olarak kullanabilirsiniz. Küçük çocuklar için sıktığınız meyvelerin suyuna karıştırabilirsiniz.

f2

Malzemeler:

½ fincan soyulmuş ve kıyılmış ya da küp küp kesilmiş zencefil

½ fincan soyulmuş ve kıyılmış ya da küp küp kesilmiş yabanturbu

½ fincan soyulmuş ve küp küp kesilmiş zerdeçal YA DA ¼ fincan daha zerdeçal

½ fincan doğranmış soğan

¼ fincan ezilmiş sarımsak

İki doğranmış jalepen (Meksika) biberi

İki organik limon suyu ve kabukları

Organik elma sirkesi

Tat vermesi için organik bal

İsteğe bağlı olarak:

Birkaç filiz taze biberiye

½ çorba kaşığı çekilmemiş karabiber

f3

Hazırlanışı:

Zencefil, yabanturbu, soğan, sarımsak, biber ve limon suyu ve kabuklarını bir litrelik bir kavanoza koyun. Malzemeleri kavanozun dörtte üçü dolu kalacak şekilde aşağı doğru bastırın. Üzerlerine bir ağırlık koyarak o seviyede kalmalarını sağlayın ya da ağır malzemeleri en üste koyarak suda yüzen diğerlerini de bastırmalarını sağlayın. Üzerlerini kapatacak kadar sirke ekleyin. Turp ve zencefilin şişeceğini farz ederek sirkeyi biraz bol koyun. Kavanoz kapağınız metalse iç kenarlarını yağlı kağıtla kaplayarak sirkenin paslandırmasını engelleyin. 2-4 hafta oda sıcaklığında ve karanlık bir yerde bekletin (en iyi sonuç için bir ay bekletin).

Süre bitiminde kavanozu iyice çalkalayın ve karışımı tülbentle süzün. Tat vermesi için bal ekleyin ve sihirli formülünüzü buzdolabında saklayın.

Önceki yazıyı okuyun:
Yemek pişirmeyi meditasyona dönüştürün

Hem bedensel hem zihinsel olarak yenilenin.

Kapat