Hayvan Hakları Bilgilendirme Paneli’ne bekleniyorsunuz

İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, 1 Nisan Cuma akşamüzeri Boğaziçi Üniversitesi’nde Hayvan Hakları Bilgilendirme Paneli düzenliyor. Etkinlik herkese açık ve ücretsiz! Kendi haklarını savunma şansı verilmeyen canlıların haklarını öğrenmek ve onlar için mücadele etmek için haftaya Boğaziçi’ne!

12321312(3)

Boğaziçi Hayvan Hakları Topluluğu’nun yayınladığı çağrı şöyle:
İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu facebook sayfalarında da belirttikleri üzere, hayvanların yaşama haklarının insan haklarına dahil olduğunu düşünen/savunan ve mücadelelerini hayvanlara yönelik şiddet, işkence, hak ihlali kabilinden vakalarda hayvanların mağduriyetlerini mümkün mertebe gidermek ve hukuki zemini güçlendirmek üzerine kuran, 2006’dan beri faaliyet gösteren ve gönüllü avukatlardan oluşan bir komisyon.

İnsan ile insan olmayanın birlikte yaşamının güzel gönüllerin istediği gibi güllük gülistanlık gitmediği durumlarda hukuki bir danışma ve dayanışma mecrası aynı zamanda. Davetimize icabet edip okulumuza gelecekler, bize bir arada yaşamın hukuki dayanaklarını, koşullarını, sorumluluklarını hatırlatıp kampüslerdeki hayvanlara ilişkin aklımıza takılanlara cevap olmaya çalışacaklar.

Şiddetin yasa olduğu bugünlerde istisna hâlini, huzur ihtimalini de çıtlatırlar belki bir nebze. Buyurunuz, geliniz. “Kaçarı yok” madem bir arada yaşamanın; hakkımız, güvencemiz, sınırlarımız, dayanaklarımız neymiş öğrenelim deriz biz. Boğaziçi Hayvan Hakları Topluluğu iftiharla sunar: 1 Nisan’da şakası yok, hepinizi bekleriz!..

Etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.


Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.

Yeşilist Patreon Destek Ol

Önceki yazıyı okuyun:
Kütüphane Haftası şerefine Ekoloji Buluşması

13 Ocak'ta başlayan sürdürülebilirlik sergisi Yok Olmadan kapsamında müze kütüphanesinde gerçekleşecek etkinlikte; aralarında EkoIQ, Magma Dergisi, Gaia Dergi, Yeni İnsan...

Kapat