Her şeyi bırakıp kendini sokak hayvanlarına adayan Gökçer Korkmaz’la tanışın

Güzel şeyler görmeye, iyi haberler almaya ihtiyaç duyduğumuz zamanlardan geçiyoruz. Kırklarelili Gökçer Korkmaz’ın da insanın ruhunu okşayan bir hikâyesi var.

TIKLAYIN: Eski seçim sandıkları kedi evi oldu

20160-new-folder-64-copluk

Zamanını sokak hayvanlarını korumaya adamak için üniversite eğitimini yarıda bırakan Gökçer, her gün Babaeski ilçesindeki çöplük alana giderek buradaki sevgi ve bakıma ihtiyaç duyan hayvanları besliyor, tedavi edilmesi gerekenleri evine götürerek bakımlarının yapılmasını sağlıyor.

1982 doğumlu Gökçer, çocukluğundan beri yardıma muhtaç canlılara yardım edebileceği bir işte çalışmak istemiş. Üniversitedeyken mevcut öğretim sisteminin iyi kalpli insanlar olmamıza katkı sağlamadığına karar vermiş ve eğitimini yarıda bırakmış. 2008 yılında vejetaryen, 2012 yılında vegan olmaya karar veren Gökçer, şimdi her gün mobiletiyle 15 km yol giderek veteriner kliniği bulunmayan Babaeski’deki yardıma muhtaç hayvanlara yemek, bakım ve ilgi dağıtıyor.

Tüm insanlara hayvan sevgisi aşılamak için düzenli olarak sosyal medya paylaşımları da yapan Gökçer’i buradan takip edebilirsiniz.

Kaynaklar:
Anadolu Ajansı
Patiliyo
Gaia Dergi

Önceki yazıyı okuyun:
45 ülke 2020’de %100 yenilenebilir enerji için anlaştı

COP 22-Birleşmiş Milletler İklim Konferansı’nda, 45’ten fazla ülke fosil yakıt kullanımını sıfırlayıp tamamen yenilenebilir enerji kullanma kararı aldı.

Kapat