Yeşilist.com Logo

İkinci Kaz Dağları buluşması geliyor

by / 232 Yorum / 233 Okunma / 24 Mart 2015

Çanakkale Çevre Platformu’nun organize ettiği 2. Kazdağları Buluşaması bu yıl 8-9-10 Mayıs’ta Çanakkale’nin Bayramiç ilçesi Evciler Köyü Ayazma’da… Etkinlikler, katılacak müzik grupları, destek veren çevre mücadelesi, doğa grupları belli oldukça burada açıklanacak.

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesine bağlı Evciler köyüne 5 km. mesafedeki Ayazma; binlerce yıl önce mitolojik güzellik yarışmasının yapıldığı alanda, bu kez kendi güzelliklerini paylaşmaya hazırlanıyor. Göknarları, akarsuları, geçmişten izler taşıyan büyülü havasıyla farkedilmeyi bekliyor. Mayıs ayında, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından doğa aşıkları ve yaşam savunucuları; İda’da, kamp ateşinin etrafında toplanıyor. Sadece çadırını, kalbinizi ve heyecanınızı alın ve yola koyulun.

kaz2

Kazdağları tüm doğaseverleri büyük buluşmaya çağırıyor! İlk Kazdağları Buluşması hafızalarda oldukça renkli görüntüler, çevre sorunlarına ve mücadelesine dair önemli bilgiler, Kazdağları’nın önemi ve korunması hakkında güçlü mesajlar, daha uzun yıllar anlatılacak anılar, hikayeler ve güzel dostluklar bırakmıştı. Kazdağları Buluşması’nın ikincisi ise; bu yıl 8-9-10 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. Etkinlikle ilgili güncel haberleri facebook sayfasından takip edebilirsiniz.
Site: http://www.yesilist.com
E-mail: deniz@yesilist.com
Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Yazarı Sosyal Medya Üzerinden Takip Edin!
twitterfacebooklinkedininstagram

Önceki yazıyı okuyun:
Kapat