İngiliz Örümcek Adam evsizlere yemek dağıtıyor

İngiltere’nin evsiz sayısı en fazla olan ikinci büyük şehri Birmingham’da akşam saat dokuzdan sonra sokaklarda bir süper kahraman dolaşmaya başlıyor.

Örümcek Adam kostümüyle sokak sokak gezip evsizlere yiyecek dağıtan bu adamın kim olduğunu kimse bilmiyor. Gündüzleri bir pub’da barmenlik yapan 20 yaşındaki genç, mesaisi bittikten sonra süpermarkete gidip kendi parasıyla evsizler için yiyecek satın alıyor ve ıssız bir alan bulup kostümünü giyiyor.

Huffington Post muhabirlerine konuşan genç bağış ya da yardım kabul etmediğini, yalnızca herkesin iyilik yapabileceği düşüncesini yaymaya çalıştığını belirtiyor. Yıllardır gönüllü yardım etkinlikleri yaptığını ancak önceleri kimsenin ona dönüp bakmadığını belirten genç, örümcek adam kostümüyle gördüğü ilgiden memnun. Son birkaç aydır insanların yanına gelip ne yaptığını sorduklarını, onun yaptıklarından ilham alıp çeşitli şekillerde ihtiyaç sahiplerine yardım ettiklerini anlatıyor.

5464554645

Sosyal medyada ünlenmenin bu kadar moda olduğu bir çağda kimliğini açıklamayı reddeden karakterlere kolay rastlanmıyor. Birmingham’ın yardımsever örümcek adamının ise kendisi ile konuşmak, fotoğraf çektirmek isteyen onlarca kişiden tek bir ricası var. Sosyal medyada bu fotoğrafları #feedthehomeless (evsizleri besle) etiketiyle paylaşmaları.

333(11)444(11)

111(23)
222(13)
20 yaşında bir gencin bireysel zaman ve parasını çoğunluğun görmezden geldiği evsizlere yardım etmek için harcadığını bilmekten daha ilham verici ne olabilir? Karamsar gündemde yüzümüzü güldüren örümcek adam vesilesiyle biz de yaş, cinsiyet, ekonomik ve sosyal statüden bağımsız olarak herkesi ihtiyacı olan insanlara, hayvanlara ve doğaya yardım eli uzatmaya çalışıyoruz. Elinizden geleni yapın yeter :)

Örümcek Adam’ı takip etmek için buraya tıklayın.

https://youtu.be/hzmWuo_Ds2A

Önceki yazıyı okuyun:
Çocuk şampuanlarındaki 5 tehlike

Kullandığımız kozmetik ürünlerinin %60’ı derimiz tarafından emiliyor. Dolayısıyla çocuğunuz için kozmetik ürün seçimi yaparken bazı noktalara dikkat etmenizi ve etiket...

Kapat