İstanbul’a nefes ol, nefes al

Yaşamak bazen sıkıntılı olsa da İstanbul gerçekten çok güzel bir şehir. Yalnız şehri yönetenler ve düşüncesiz inşaat sermayesi İstanbul’u giderek büyütüp etrafındaki doğasına, özellikle 250 milyon ağacıyla, suyunu ve nefesini İstanbul’la paylaşan Kuzey Ormanları’nın hayatını tehlikeye sokmakta.

Her ne kadar haklarında mahkeme kararları bulunsa da 3. Köprü, 3. Havalimanı ve Kanal İstanbul gibi rant projeleri ve inşaat sermayesinin yoğun saldırıları altında Kuzey Ormanları yok edilmekte ve tehlike her gün biraz daha büyüyor.

Kuzey Ormanları Savunması bu konuya dikkat çekmek ve bu konu hakkında yapacakları kampanyaların bilgilerini paylaşmak üzere 3 Temmuz Cuma günü saat 11.00’de Beyoğlu Sineması’nda bir basın toplantısı düzenleyecekler.

Kampanya ile ilgili ilk stand ve yürüyüş ise 5 Temmuz Pazar günü saat 17.00’de İstiklal Caddesi-Tünel’de yapılacak.

İstanbul’un ve Marmara’nın yaşam kaynağı olan Kuzey Ormanları’nı savunmak için biz de kendilerine destek vereceğiz.

435690340185

Etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilir, imzanız ile destek vermek için nefesol.kuzeyormanlari.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
Çocuğunuzu yaz sıcaklarından korumak için basit öneriler

Güneşli yaz günlerinde kendimizi eve kapatmamıza gerek yok. Hem hem gıda ihtiyaçlarımızın hem de güneşe karşı korumlarımız yanımızdaysa sıcak günleri...

Kapat