İstanbul’un anneli bebekli parkları

Uzun ve soğuk bir kış geride kaldı. İşten döndüğünde günü kaçıran anneler bundan böyle gün ışında çocuklarıyla vakit geçirmek için hiçbir fırsatı kaçırmamalılar. Uzayan günleri fırsat bilerek, sizlere anne ve bebeği bol İstanbul parklarını derledik.

Belgrad Ormanı

111111111(1)

İstanbul’un en yeşil alanı olma özelliğini gösteren Belgrad Ormanı, bentleri ve dereleriyle elimizde kalan son kalelerden. Böyle bir güzellik hâlâ elimizin altındayken ilk gitmeniz gereken adreslerden biri Belgrad Ormanı. Mesire alanlarında dinlenebilir, çocuğunuzu doğayla buluşmasını sağlayabilir ve parklarında dilediğince vakit geçirip yürüyüş yapabilirsiniz.

Yıldız Parkı

6666(3)

Ortaköy ve Beşiktaş arasında uzanan bu koru, içinde asırlık ağaçlar barındırıyor. Bir kısmını bebek arabasıyla gezmek birazcık zor olsa da, Yıldız Parkı’nda güzel bir günün sizleri beklediğini unutmayın.

Maçka Demokrasi Parkı

1111111(3)

Maçka Demokrasi Parkı da bitki çeşitliliği zengin yeşil alanlarımızdan. Eğer şehrin içinde nefes almak isterseniz uğrayabileceğiniz hayat dolu alanlardan bir tanesi. İçindeki çocuk parkları da çocuğunuz ve sizin için kolaylık yaratacak, baharın kokusunu duymanızı sağlayacaktır.

Gülhane Parkı

55_png

Baharı Tarihî Ada’da karşılamak daha güzel olmaz mı ? Boylu boyunca ağaçların altında koşuşturmak ve Boğaz’ı biraz farklı bir açıdan görmek başka şehirlerde bulunmayan bir fırsat olabilir. Hem bu sayede çocuğunuza tarihî yarım adayı tanıtma şansınız da olacak.

Sadabat Parkı

4444(7)

‘Kağıthane de nereden çıktı?’ demeyin. Bu parkın Lale Devri’ne kadar uzanan bir tarihi var. Çok da akıllara gelmeyen bir lokasyonda, şehrin otoyolları arasında gizlenmiş olan bu parkı uçsuz bucaksız çimenlik süslüyor. Eğer yolunuz çocuklarınızla herhangi bir nedenle Kağıthane’den geçerse, buraya uğrayıp nefes alabilirsiniz. Parkta oyun alanları da mevcut.

Göztepe Parkı

3-185

1990’larda çocukların vazgeçemediği mekânlardan olan Göztepe Parkı’na yakın zamanda hiç uğradınız mı ? Anadolu yakasının işlek yollarının kıyısında yeşil bir vaha niteliğindeki bu parkta da çocuğunuzla vakit geçirebilir ya da çok da eskimeyen anılarınızı tazeleyebilirsiniz. Seneler içinde yenilenip güzelleşen parkı bu mevsimde görmenizi tavsiye ederiz.

 


Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.

Yeşilist Patreon Destek Ol

Önceki yazıyı okuyun:
Bombalara Karşı Sofralar’dan Zehirsiz Ev atölyesi

Atölyelerde temizlik ve kişisel bakım ürünleri yapmak öğretilecek.

Kapat