Yeşilist.com Logo

İyilik Sende

by / 39 Yorum / 40 Okunma / 18 Mart 2016

“Bulaşmasından korkmayacağınız tek şey, iyilik olsun.” Ne güzel bir söylem değil mi? Sevgili Ayşe Tolga’nın yeni çıkan kitabı ‘İyilik Sende’nin mottosu bu. Yeşilist takipçileri aslında Ayşe Tolga’nın sağlıklı ve iyi yaşamdaki varlığını Türkiye’nin ilk aromaterapi markası Aisha’dan biliyorlardır zaten.

Students Go Green etkinliğimizde jüri üyemiz olarak da bulunmuş Ayşe Tolga, başarılı oyunculuk kariyerine bir de sağlıklı yaşamı hem kendi benimseyerek, hem etrafındakilere aşılayarak bir değişim başlattı. Yeni kitabında neler var biliyor musunuz?

Kilodan selülite, kronik yorgunluktan dinmek bilmeyen ağrılara, uyku sorunundan sivilcelere kadar bedensel boyutta yaşadığınız sağlık şikâyetlerinin yanı sıra, depresyon ve kaygı bozukluğu gibi ruhsal ve zihinsel sıkıntıların çözümüne yönelik, bilimselliği kanıtlanmış yüzde yüz etkili pratik tariflere ulaşabilirsiniz.

Aslında bu uzun süredir beklediğimiz bir sağlıklı yaşam manueli aynı zamanda. Ayşe’nin doğal anlatımıyla taçlandırılmış bir kitap.

Ayşe Tolga şöyle diyor:

‘Sağlıklı yaşamanın tüketilen yiyeceklerden uyku düzenine, kullandığımız kozmetiklerden giyeceklerimize kadar bir tercih değil, hayat tarzı olması gerektiğini anlamış ve bunları uyguladıkça, kendini bedenen ve ruhen ne kadar iyi hissettiğini deneyimlemiş biri olarak kaleme aldığım bu kitapta zihinsel, bedensel ve ruhsal olarak iyi olmanın uzunca bir süredir kendimde uyguladığım ipuçlarını bulacaksınız…’

Klinik aromaterapist ve bütünsel terapi uzmanı olarak çalıştığı on yıllık deneyimimin ardından ortaya çıkan “Ayşe Tolga İyi Yaşam” projesi kapsamında yaptığı tüm çalışma ve uygulamaların yer aldığı bu kitap, sahip olduğunuz iyilik gücünü nasıl geri kazanabileceğinizi ve yeniden nasıl kullanabileceğinizi hatırlatıyor.

Her ne yaşarsak yaşayalım, dünya ne halde olursa olsun, iyiliği uzakta arama, çünkü iyilik sende…

Dünyanın değil, insanların iyileşmeye ihtiyacı var.




Site: http://www.yesilist.com
E-mail: ergem@yesilist.com
İstanbul'da doğdum büyüdüm. Hep bu şehri, kültürel ve doğal mirasını koruma derdindeydim. Bir yandan yeşili ve doğayı nasıl gelecek nesillere bırakırız kaygım vardı. 2006 senesinin sonunda hayatımı değiştiren olay oldu ve kızım doğdu. Yaptığım her şeyi sorguladığım ve tekrardan en başa döndüğüm bir dönemden sonra, kurumsal hayata veda ettim. 2009 yılında Al Gore'un iklim değişikliğiyle mücadeleyi hedefleyen Climate Project derneğinin Türkiye temsilcisi oldum. İklim değişikliğini ve yaşadığımız dünyanın nelerle karşı karşıya olduğunu fark ettikçe, elimi taşın altına sokma zamanı geldi diye düşündüm. 2010 yılının sonunda Yeşilist'i kurdum. Bizden sonraki nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabileceğimize, hepimizin atabileceği küçük adımlarla büyük şeyler başarabileceğimize inanıyorum.

Yazarı Sosyal Medya Üzerinden Takip Edin!
twitterfacebooklinkedin

Önceki yazıyı okuyun:
ABD’nin yunus parkı SeaWorld’den katil balinalara iyi haber

ABD’nin yunus parkı SeaWorld, katil balina olarak bilinen orkaları artık kendi tesislerinde üremeye zorlamayacağını duyurdu.

Kapat