Kadıköy Belediyesi’nden engelsiz çocuk parkı

Kadıköy Belediyesi’nin ilçeyi toplumsal iyi adına dönüştürme konusunda oldukça başarılı adımlar attığı gözümüzden kaçmıyor. Yeni hamlesi ‘engelsiz çocuk parkları’!

Parkların, bostanların varlığını korumak için mücadele etmekten işlevselliklerine dair herhangi bir talepte bulunma seviyesine geçemediğimiz zamanlarda Kadıköy Belediyesi‘nden bir iyi haber geldi.

10469724_808321962558549_3462595568269611208_nBelediye çocuk parklarını yeniliyor, yenilerken de engelli oyun grupları ekliyor!

Bu hamle aslında bizim de taleplerimizde bir başkalaşmayı sağlayabilir. Şöyle ki, evinize en yakın çocuk parkının önünden geçerken bu defa parkın ne kadar işlevli olduğuna bir göz atın. Çocukların düşe kalka oynayabilecekleri zeminin durumu nedir, hareket alanlarında onlara zarar verecek herhangi bir şey var mı, oyun grupları ne kadar sağlam ve bu standartların ötesinde engelli çocuklar için bir düzenleme mevcut mu? Değilse işte en güzel hizmet örneği! Emsal göstererek sınırları içerisinde olduğunuz belediyeye başvurarak bu düzenlemenin gerçekleşmesini sağlamak sizin elinizde.

Her yere engelsiz çocuk parkı!

Önceki yazıyı okuyun:
Şehirde bisiklet kullanırken dikkat edilecekler

Şehri Sev'in tavsiyelerine kulak verin.

Kapat