Yeşilist.com Logo
231425364758

Kedi evleri yapmak için Kadıköy’de buluşuyoruz!

by / 190 Yorum / 190 Okunma / 5 Şubat 2016

Kedici Dergisi’nin artık geleneksel hale gelen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Sokak Kedisi Şenliği’nin İstanbul ayağı, Kadıköy Belediyesi’nin desteği ile 07 Şubat 2016 Pazar günü saat 14:00’de Yoğurtçu Parkı, Osmanağa Kadıköy‘de düzenliyor.

Tüm hayvan severlerin katılımıyla düzenlenecek olan Sokak Kedisi Şenliği’nde oluşturulacak kedi evi yapım atölyesinde çok miktarda kedi evi yapılması ve sonrasında hayvan severlerin bu evleri semtlerindeki uygun yerlere yerleştirmeleri amaçlanıyor.

Kış aylarında sokakta yaşam mücadelesi veren kediler için, soğuk ve yağmurdan korunmalarını sağlayacak birer barınak yapmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, katılımcılara dağıtılacak olan kedi mamaları ve mama kabları da kedi evleri ile birlikte sokak kedilerine götürülmesi sağlanacak.

Ayrıca şenliğe katılan çocuklar için hazırlanacak Kedi Resmi Çizim Atölyesi’nde çocukların çizdiği kedi resimleri, yapılacak kedi evlerinin üstünü ve dergimizin sayfalarını süsleyecek.

Etkinliğin Faebook sayfasını buradan takip edebilirsiniz.
Site:
E-mail: gorkem@yesilist.com
Boğaziçi Üniversitesi ve SUNY Binghmaton'da Küresel ve Uluslararası İlişkilerden sonra İsveç'te Uppsala Üniversitesi'nde Sürdürülebilirlik üzerine master yaptı. Teknoloji, kitlesel değişim ve akıllı politikalar ile çözümler bulabileceğimize inanıyor.

Yazarı Sosyal Medya Üzerinden Takip Edin!
twitter

Önceki yazıyı okuyun:
23425676
Geleceğin tekstil teknolojisini oylayın, 1 milyon Euro’luk ödülü kazansın!

Global Change Award, kaynakların yeniden kullanımına yönelik 5 yenilikçi fikri oylamaya davet ediyor.

Kapat