Marakeş’ten canlı yayın: İklim Postası

Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi kapsamında 30 Kasım – 1 Aralık 2015’te Paris’te düzenlenen 21. Taraflar Konferansı’nı (COP21) takiben  7 – 18 Kasım 2016’da Fas’ın Marakeş kentinde gerçekleştirilen 22. Taraflar Konferansı’ndan (COP22) haberler gelmeye devam ediyor.  Konferansı (COP21) yerinde izleyen sivil toplum temsilcileri, akademisyenler ve aktivistler tarafından hazırlanan İklim Postası’nın üçüncü sayısı çıktı.

TIKLAYIN: İklim değişikliğinin bir eşiği daha aşıldı: Havadaki karbondioksit oranı artık 400ppm’in üstündeBu sayıda TEMA Vakfı’ndan Özlem Katısöz’ün gıda güvenliği ve iklim değişikliği ekseninde tarım politikalarına değindiği “Bu Sene Müzakerelerin En Sıcak Konularından Biri: Toprak ve Tarım” başlıklı yazısı, Ekoloji Kolektifi Derneği’nden Ethemcan Turhan’ın sosyal adalet, iklim adaleti ve Marakeş’teki hükümet karşıtı protestoları anlattığı “İmider, Safi ve Bizim Çocuklar” başlıklı yazısı ve İstanbul Politikalar Merkezi’nden Ümit Şahin’in ABD seçim sonuçlarının iklim mücadelesi üzerindeki etkisini kaleme aldığı “İşte Bu Trump Her Şeyi Değiştirir” başlıklı yazısı yer alıyor. İklim Postası’nın üçüncü sayısını buradan okuyabilirsiniz.

İklim Postası’nın önceki içeriklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Marakeş’teki gelişmelerden haberdar olmak için için, Marakeş’te konferansı takip eden aşağıdaki twitter hesaplarını takip etmenizi öneririz:

İklim Ağı
İklim Postası
İklim Haberleri

Önceki yazıyı okuyun:
Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 15 şehirde birbirinden güzel belgeselleri ile başlıyor!

9. yılına giren Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 18-19-20 Kasım 2016 tarihlerinde

Kapat