Permakültür uzmanı Agustin Sepulveda Sariego Türkiye’de

İstanbul Permakültür Kollektifi ve Ek Biç Ye İç’in beraber düzenlediği etkinlikte Ekoloji, Kent Ekolojisi, Permakültür, Topluluk Oluşturma konularında uzman, Şili’de Mahallemi Seviyorum projesini yöneten, Transition Towns – Geçiş Kasabaları konusunda eğitim ve seminerler verecek olan Agustin Sepulveda Sariego 21 Ocak 2016 , Perşembe günü 18:00 ve 20:00 saatleri arası Ek Biç Ye İç’de doğa dostları ile buluşacak.

Sariego, 60’lı yıllardan beri Şili’deki ekoloji hareketinin içinde olan bir biyolog, aktivist, akademisyen ve müzisyen olan Sariego 90’lı yıllarla birlikte sosyal ekoloji hareketi içinde rol oynamaya başlamış.

Akademik ve sosyal çalışmalara başladığı 1980lerden beri birçok topluluk ve yerel oluşum ile ulusal ölçekte işbirliği, düşük maliyetli çevre projelerinde eğitmenlik ve yol göstericilik yapmıştır.

Permakültür ve benzeri yaklaşımlarda sosyal, ekonomik ve siyasi boyutların göz ardı edilemeyeceğini düşünen Sariego, değişimin ancak an alt seviyede, önce insanın kendi içinde başlamasıyla yerel toplulukların güç kazanabileceğini deneyimleyen bir akademisyen.

324254678798

Sariego, bu tecrübesini Türkiye’de olduğu süre boyunca İstanbul, Çanakkale, Muğla ve Ankara’da ekoloji, yerel topluluklar ve permakültür hakkında 5 yıl aradan sonra tekrar eğitimler verecek

21 Ocak 2016 , Perşembe günü 18:00 ve 20:00 saatleri arasında düzenlenecek etkinlikte, Türkiye’de kaldığı süre boyunca neler yapacağını, nerelere gideceğini, hangi projeleri başlatacağını paylaşacak Sariego’nun Türkiye’de olduğu süre boyunca katılacağı etkinliklerle ilgili detaylı bilgiyi Agustin Sepulveda Sariego Türkiye’de sayfasından takip edebilirsiniz.

İş çıkış saati olacağı için, Ek Biç Ye İç katılımcılara nefis organik yiyeceklerinden ve içeceklerinden hazırlayacak. Arzu edenler ücreti mukabilinde bu nefis yiyeceklerin tadına da bakabilir.

Katılım serbest olup, katılacağınızı ipermakulturkolektifi@gmail.com adresine e-posta göndererek kayıt yaptırabilir, etkinlik hakkında daha fazla bilgiyi Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Fotoğraf &Kaynak : Yeşil Gazete

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.

Yeşilist Patreon Destek Ol

Önceki yazıyı okuyun:
26 yıl sonra gelen itiraf: Arıları tarım ilaçları öldürüyor!

Türkiye’de de bulunan Sygenta ve Bayer'in ürettiği neonikotinoid içeren böcek ilaçları suçlu bulundu.

Kapat