Yeşilist.com Logo

Sokak hayvanları için temel bakım atölyesi

by / 218 Yorum / 220 Okunma / 12 Nisan 2016

Sokakta yaralı bir hayvan gördüğünüzde ne yapacaksınız? Şok ve araba çarpması gibi durumlarda sokak hayvanlarına ilk müdahale nasıl yapılır? Bombalara Karşı Sofralar, yarın Taksim’de kurulacak 78. sofrada veterinerlik bölümü öğrencileriyle buluşuyor ve ‘sokak hayvanlarına temel bakım atölyesi’ düzenliyor.

 

Etkinlik detayları şöyle:
Sokak hayvanları mahalle sakinleridir. Ve otomobillerle bir arada yaşamayı onlar seçmedi. Petshop’lardan dövüştürme kültürüne kadar pek çok keyfimizin mağduru olan, tüketim nesnesine indirgenen sokaktaki arkadaşlarımıza yönelik nefret söylemine itiraz ediyoruz!

Sokak hayvanlarıyla dayanışmayı yükseltmek için bu haftaki atölyede temel bakım ipuçlarını paylaşıyor ve veteriner öğrencisi arkadaşımızın desteğiyle acil durum becerilerimizi geliştiriyoruz. Değinilecek bazı durumlar: Yaralanmalar, kanamalar, bayılmalar, şok durumu, trafik kazası, oral ve deri altı ilaç uygulamaları, zehirlenmeler, boğulma, suni teneffüs, kalp masajı, basit bandaj…

Her Çarşamba otoriteler tarafından körüklenen yoksulluğa, savaşa, israfa, doğa talanına ve hayvan sömürüsüne karşı, yenebilir gıda artıklarını kullanarak sofra kuruyoruz. İsraftan kurtarılmış vegan yemeği paylaşırken bombasız, sınırsız, bayraksız, başkansız, baskısız, kafessiz dünya için umudu büyütelim.

Pişirme: 16.00 İnfial; Turan Caddesi 36/A Tarlabaşı
Sofra: 19.00 Galatasaray Lisesi önü; İstiklal Caddesi 86
Atölye: 20.30 İnfial; Turan Caddesi 36/A Tarlabaşı

İletişim: 05457741351

Etkinliğin facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 
Site: http://www.yesilist.com
E-mail: deniz@yesilist.com
Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Yazarı Sosyal Medya Üzerinden Takip Edin!
twitterfacebooklinkedininstagram

Benzer yazılar

  • Geleceği Şekillendirecek Sürdürülebilir Markalar Mayıs’ta İstanbul’da buluşuyor
    İstanbul’da 26-27 Mayıs tarihlerinde ‘The Power Of And’ temasıyla gerçekleştirilecek olan Sustainable Brands 2016 İstanbul, geleceğin değişen markaları, yeni marka stratejileri, inovasyon, dijitalleşme, yeni tüketici trendleri, tedarik zinciri, sürdürülebilirlik hedefli start-up, sosyal etki ve iletişim konularında ilham almak, fikir alışverişi yapmak ve bilgi edinmek isteyen iş dünyası ve liderlerinin buluşma adresi olacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Güneş enerjisi ile çalışan Watly 3000 kişiye temiz su, enerji ve internet sağlıyor

Gelişmekte olan bir ülkedeki köy ve kasabalarda çeşitli hizmetleri verebilecek kapasiteye sahip Wattly ismi verilen cihaz, güneş enerjisi ile çalışıyor...

Kapat