Yeşilist.com Logo
345345(12)

Turşu Aşkına! Atölyesi 13 Şubat’da

by / 349 Yorum / 430 Okunma / 8 Şubat 2016

Turşu sevenler, turşuyu merak edenler, size kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ettiğimiz bir turşu atölyesi var: Turşu Aşkına! 13 Şubat’ta Ek Biç Ye İç ‘te.

“İçindekiler” kitabından tanıdığımız Begüm Atakan, her türlü sebze ve meyvenin turşusunu yapmaya kafa yoran, defalarca deneyip yanılan ve yine deneyen, denediklerini kaydedip paylaşan, farklı kültürlerdeki uygulamaları, acı-tatlı-ekşi demeden her türlü turşulama ve de fermantasyon yöntemini araştıran bir ruh.

Aslında çoğu evin değişmez sıhhat kaynaklarından biri olan antidioksidan ve probiyotik açıdan gıdaları zengin kılan bu atalık tekniğe dair derinlemesine bir sohbete hazır mısınız?

234234(21)

Begüm Atakan senelerdir turşulama konusunda biriktirdiklerini ve getireceği tadımlıkları paylaşacak.

Bu atölyeye katılmak için lütfen info@ekbicyeic.com adresine bir e-posta atmanız yeterli. Etkinliğin facebook sayfası için burayı ziyaret edebilirsiniz.
Site: http://www.yesilist.com
E-mail: ergem@yesilist.com
İstanbul'da doğdum büyüdüm. Hep bu şehri, kültürel ve doğal mirasını koruma derdindeydim. Bir yandan yeşili ve doğayı nasıl gelecek nesillere bırakırız kaygım vardı. 2006 senesinin sonunda hayatımı değiştiren olay oldu ve kızım doğdu. Yaptığım her şeyi sorguladığım ve tekrardan en başa döndüğüm bir dönemden sonra, kurumsal hayata veda ettim. 2009 yılında Al Gore'un iklim değişikliğiyle mücadeleyi hedefleyen Climate Project derneğinin Türkiye temsilcisi oldum. İklim değişikliğini ve yaşadığımız dünyanın nelerle karşı karşıya olduğunu fark ettikçe, elimi taşın altına sokma zamanı geldi diye düşündüm. 2010 yılının sonunda Yeşilist'i kurdum. Bizden sonraki nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabileceğimize, hepimizin atabileceği küçük adımlarla büyük şeyler başarabileceğimize inanıyorum.

Yazarı Sosyal Medya Üzerinden Takip Edin!
twitterfacebooklinkedin

Önceki yazıyı okuyun:
98765432
Kolay Etsiz Tarifler: Ispanaklı çıtır patates köfte

Dışı çıtır, çıtır içi yumuşacık, atıştırmalık, mezelik etsiz lezzet.

Kapat