Turşu Aşkına! : Turşu sevenler, öğrenmek isteyenler Ek Biç Ye İç’te buluşuyor

Kendini dünyanın en eski gıda koruma yöntemlerinden biri olan turşu yapmaya adamış Begüm Atakan,  8 Eylül Perşembe günü saat 19:30’da Ek Biç Ye İç’te turşu sevenler, turşuyu merak edenler ile buluşuyor.

İnsanagüven Perşembe Buluşmalarının bir parçası olan bu etkinlikte aslında çoğu evin değişmez sıhhat kaynaklarından biri olan vitamin, antioksidan ve probiyotik açıdan gıdaları zengin kılan bu atalık tekniğe dair derinlemesine bir söyleşi düzenlenecek.

unnamed

“İçindekiler” kitabından tanıdığımız Begüm Atakan, her türlü sebze ve meyvenin turşusunu yapmaya kafa yoran, defalarca deneyip yanılan ve yine deneyen, denediklerini kaydedip paylaşan, farklı kültürlerdeki uygulamaları, acı-tatlı-ekşi demeden her türlü turşulama ve de fermantasyon yöntemini araştıran bir ruh.

Detaylı bilgi almak ve kaydınızı yaptırmak için 0212 284 00 99 numaralı telefondan İnsanagüven merkez ofisini arayabilir ya da info@insanaguven.com adresine mail atabilirsiniz.


Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.

Yeşilist Patreon Destek Ol

Önceki yazıyı okuyun:
ABD ve Çin Paris İklim Anlaşmasını birlikte onaylayarak tarihi bir olaya imza attı

Dünyanın en fazla sera gazı salımı yapan iki ülkesi, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin Halk Cumhuriyeti, Paris İklim Anlaşmasını imzalayarak,...

Kapat