Tuvalette geri dönüşümü unutulan 5 ürün

Türkiye’de geri dönüşüm yavaş yavaş da olsa giderek büyümekte. Rakamlar çok kesin olmasa da 23 yıldır sektörün içinde bulunan ÇEVKO sadece 2014 yılında 1,5 milyon TL’yi ekonomiye geri kazandırdı ve 4 milyon ağacın kesilmesini önledi.

Bunlar güzel haberler, ama Türkiye’nin potansiyeli çok yüksek, özellikle İstanbul’da neredeyse her belediyenin geri dönüşüm hizmetleri bulunuyor. Telefonla kendilerine ulaşarak, geri dönüşüm yapılmasını talep ederek, arkadaş ve aile çevrenizi bu yola kazandırarak Türkiye’nin devasa potansiyelini beraber kullanabiliriz.

876543345678

Geri dönüşüm yaparken atladığınız bir nokta olmasın diye, biz de size küçük bir hatırlatma yapalım dedik. ABD’de yapılan araştırmalar geri dönüşüm yapanların %59’unun tuvaletteki ürünleri geri dönüştürmeyi unuttuğunu ortaya çıkardı. Tuvalette geri dönüşümü oldukça kolay yapılabilecek plastik şişeler,karton ürünler ve metal şişeler var.

Geri dönüşüm yapmayı unutanların %50’si, aslında bu ürünlerin geri dönüşüm yapılabildiğini bildiğini ama çok basit bir sebepten dolayı, tuvalette geri dönüşüm kutusu olmamasından, bu konuyu atladıklarını söylüyor.

Olmuşken tam olsun felsefesi ile, biz de size tuvalete geri dönüşüm yapabileceğiniz küçük bir kutu koymanızı hatırlatıp, geri dönüşümü en kolay yapılabilecek 5 ürün için küçük bir infografik hazırladık.

Sıhhatler olsun!

132131433434


Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.

Yeşilist Patreon Destek Ol

Önceki yazıyı okuyun:
Hindistancevizi sütlü balkabağı çorbası

Hindistancevizi Sütlü Balkabağı Çorbası, baharatını karabiberden, tatlılığını akçaağaç şurubunda, ekşiliğini ise taze zencefilden alıyor.

Kapat