Üsküdar’da bir kahraman dolaşıyor

Üsküdar sahilindeki bu ağaç uzunca bir zamandır içi boş bir şekilde fırtınalara göğüs geriyordu. Pazar günü tamamen gönüllü bir müdahale ile olası bir felaketin de önüne geçilmiş oldu.

Pazar günü bu ağacın etrafında iki adam gördüm, biri harç karıyor diğeri de ağaca dayadığı merdivenin tepesinde harcı güzelce sıvıyordu. Merdivenin tepesindeki oldukça yaşlı bir amcaydı, belediye çalışanı olup olmadıklarını öğrenmek için yanlarına gittim ve öğrendim ki amca elinde karışımıyla Üsküdar’daki ağaçları kışa hazırlayan bir gönüllü. Harcı karıştıran da benim gibi yoldan geçerken amcayı görmüş, yardım için tutmuş bir ucundan.

10711366_10153459003440656_1353894452_n

“Beykoz’dan sonra çok üzüldüm”

İstanbul yıllanmış ağaçlara ev sahipliği yapıyor malumunuz. Bunlardan biri Beykoz Korusu’nda beklenmedik bir anda adeta yerinden sökülerek gölgesinde oturan insanların üzerine devrilmişti. Bu amcamız da o olaydan çok etkilenmiş, hem ağaca hem de hayatını kaybeden insanlara çok üzülmüş ve harekete geçmiş.

Hepimiz için oldukça büyük bir iyilik yaparken bir fotoğrafını çekmek ve olabildiğince çok insanın kendisini tanımasını istediğimi söylediğimde “Üstüme başıma bak, istemez, sonra gel, ağacı çek çekeceksen,” dedi. Ben de öyle yaptım. O ne yapıyorsa Allah rızası için yaptığını söyledi, ola ki bir yerlerde denk gelirseniz yine ağaçların tepesinde birilerine, en azından selamınızı esirgemeyin. Yardım da ederim ben, diyorsanız ne ala!

İyilik yapan iyilik bulsun!

Önceki yazıyı okuyun:
İklim değişikliği ve enerji verimliliği konferansı 25-26 Ekim’de!

İklim Değişikliği ve Enerji Verimliliği Konferansı 25-26 Ekim'de İstanbul'da!

Kapat