Yazın doğal kokularını evinize taşımanın 3 yolu

Taze meyveler, kesilmiş çim, sahil ve deniz… Tüm yıl boyunca bu kokuları bekliyoruz. Peki doğal yaz kokularını evimize nasıl taşırız diye düşündünüz mü?

O halde size 3 kolay önerimiz var:

1. Burnunuza Güvenin

Fragrance-cover-image

Evinize bu kokuları taşımanın kimyevi yolları bulunsa da siz burnunuza güvenin. Bu kokuları doğal bir şekilde evinize taşımak varken, neden size ve doğaya zararlı bu ürünleri alasınız?

Bu işin temel kuralı şu: Eğer size kimyevi kokuyor gibi geliyorsa, o ürün büyük ihtimal zararlı kimyasallar içermektedir. Temiz ve doğal ürünler hipo kokmaz, yapay hava temizleyiciler gibi “endüstriyel” bir rayiha içermez. Siz bizce en iyisi burnunuza güvenin.

2. Zehirli Kimyasallar ile Vedalaşın

Non-Toxic-Cleaning-LA

Çiçeklerin, şifalı birkilerin ve meyvelerin kokusunu evimize taşımak isterken, evi zehirli kimyasallarla temizlemek çok da mantıklı değil.

İçerisinde formaldehit, amonyak, fosfat bulunmayan doğal ürünler ile üretilmiş temizlik ürünleri seçebilirsiniz. Ama isterseniz evde kendi temizlik ürünlerinizi de yapabilirsiniz.

3. Esansiyel Yağları Unutmayın

esansiyel yağlar

Esansiyel yağlar doğanın kokularınızı evinize taşımak için mükemmel bir seçenek. Bu yağları temizlik ürünlerinizin içine koyarak kokusunu evinize yayabilir, yatmadan bir kaç saat önce yatağınıza bir kaç damla serpebilirsiniz.

Lavanta, karanfil, nane ve limon gibi evinizde bulundurmanız gereken 9 esansiyel yağa buradan göz atabilirsiniz.

Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Önceki yazıyı okuyun:
Enerji ihtiyacımızı karşılamanın reçetesi: Biraz tuz, azcık cam ve bolca güneş

Odaklanmış Güneş Enerjisi Santrali, güneş enerjisinden gün boyunca verim sağlıyor

Kapat