Yeniden İnşa Çağı’na destek zamanı

Sayısı her gün artan beton bloklar yaşamlarımızı nasıl etkiliyor? Küresel sermaye yaşadığımız şehirlerin şekillenmesinde ne kadar rol oynuyor? Balon gibi şişen inşaat sektörü kimlerin cebini dolduruyor? Kazanan var mı? Varsa kim? Peki biz? Bu uğurda biz neler kaybediyoruz? Talan edilen yeşil alanların hesabını kim verecek?

İstanbul’un yaşadığı gri dönüşümü beyaz perdeye tüm çıplaklığıyla yansıyan ödüllü belgeselEkümenopolis‘in yaratıcı ekibi yeni belgeselleri Yeniden İnşa Çağı ile bu kez de bu soruları yanıtlamayı hedefliyor.

Belgeselin odağında bu kez İstanbul değil, küresel finansın kalbi New York olacak. Geniş bütçeli bu yapımı hayata geçirmek için oldukça yüksek bir meblağ gerekli. Bu da film tanıtımının yurt dışındaki yapımcılara ve olası sponsorlara sunulmasını gerektiriyor. Yeniden İnşa Çağı’nın fragmanının tamamlanabilmesi için bir yardımlaşma kampanyası başlatıldı. Gaye ve İmre’nin hazırladığı metin ve yardım etmek için ziyaret etmeniz gereken linkleri aşağıda bulabilirsiniz.

12312331231

Sevgili arkadaşlar,

Ödüllü belgeselimiz Ekümenopolis’in ardından yeni bir uzun metraj belgesel için kolları sıvadık. Bu sefer çıtayı biraz daha yükseltip küresel finans sektörü ve ona hükmeden sermayenin kentlerimizi nasıl şekillendirdiği üzerine uluslararası çapta bir belgesel yapmak amacımız. Resme daha küresel ölçekte bakan, hikayeyi sermayenin merkezinden, New York’dan alıp, finansal yatırım ve emlak araçlarının oluşturduğu çarklardan geçerek kentlerimizi, yaşam alanlarımızı şekillendiren bu devasa mekanizmaya içeriden bir bakışı ekrana taşımayı hedefliyoruz.

Bize göre oldukça yüksek bir yapım bütçesine sahip olan bu projenin finansmanı için (özellikle sinema kalitesinde ekipman ihtiyacı ve dünyanın belli başlı kentlerinde çekimler yüzünden) yurtiçi ve yurtdışından birçok fona ve ortağa ihtiyacımız olacak. Ancak kar amacı ile tasarlanan birçok yabancı yapımla yarışmamız için projemizi geliştirip sağlam bir fragman hazırlamamız gerekiyor. Bu da New York’da yapılacak bir araştırma ve çekim süreci demek. Filmimize ihtiyacı olan fonu bulabilmemiz büyük ölçüde bu fragmana bağlı. Bu fragmanın başarısı filmin yapımında desteğinizin misliyle geri dönüşü demek olacak.

Desteğiniz ve dayanışmanız için teşekkürler!

sevgiler,

Gaye ve İmre

Destek olmak için buraya tıklayın.

345534534(1)


Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.

Yeşilist Patreon Destek Ol

Önceki yazıyı okuyun:
Vahşi yaşamı evcilleştirmenin gerçek yüzü

Bu sektörün bilinçsiz bir şekilde canlanmasına yardımcı olan turistlerin kafalarında oluşan en yaygın düşüncelerden bir tanesi de, vahşi canlıların içgüdülerini...

Kapat