Yeşilist.com Logo

Yeşilist dört yaşında, sevenleri Babylon Lounge’da

by / 48 Yorum / 48 Okunma / 15 Aralık 2014

2010 yılında güzel insanların ve tesadüflerin bir araya gelmesiyle Yeşilist’i kurduk. 4 yıl nasıl geçti anlamadan, bir baktık ki Yeşilist büyümüş.

yesilist-thumb

İlk başında şehrin yeşil rehberi olarak başladığımız serüvenimizde, amacımız herkesin yeşil yaşamı benimsemesi, öğrenmesi, ve ne kadar kolay yeşil olabileceğini görmesiydi. O güden bu güne çok yol aldık, ama daha yapacağımız kendimizden büyük projelerimiz var. Büyüyoruz.

Ve bu yıl 4. yaşımızı kutluyoruz. Sizleri de geçmiş yılları kutlamaya, gelecek yılların dileklerini beraber dilemeye bekliyoruz.

16 Aralık 2014 Salı 18:30

Babylon Lounge

Etkinlik sayfamız: Yeşilist dört yaşında
Site: http://www.yesilist.com
E-mail: ergem@yesilist.com
İstanbul'da doğdum büyüdüm. Hep bu şehri, kültürel ve doğal mirasını koruma derdindeydim. Bir yandan yeşili ve doğayı nasıl gelecek nesillere bırakırız kaygım vardı. 2006 senesinin sonunda hayatımı değiştiren olay oldu ve kızım doğdu. Yaptığım her şeyi sorguladığım ve tekrardan en başa döndüğüm bir dönemden sonra, kurumsal hayata veda ettim. 2009 yılında Al Gore'un iklim değişikliğiyle mücadeleyi hedefleyen Climate Project derneğinin Türkiye temsilcisi oldum. İklim değişikliğini ve yaşadığımız dünyanın nelerle karşı karşıya olduğunu fark ettikçe, elimi taşın altına sokma zamanı geldi diye düşündüm. 2010 yılının sonunda Yeşilist'i kurdum. Bizden sonraki nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabileceğimize, hepimizin atabileceği küçük adımlarla büyük şeyler başarabileceğimize inanıyorum.

Yazarı Sosyal Medya Üzerinden Takip Edin!
twitterfacebooklinkedin

Önceki yazıyı okuyun:
En güzel 5 yeni yıl ajandası

Kitapçıları 'hangi ajandayı alsam?' diye dolaşanların işini kolaylaştırmak için 2015'in en güzel beş ajandasını seçtik.

Kapat