Yırca’da şenlik var!

Toprağına ve sağlığına sahip çıkan Yırcalılar, 23-24 Mayıs’ta termik santrale karşı kazanılmış hukuk mücadelesini bir şenlikle kutluyor.

2014 yılının Eylül ayından beri Kolin Termik Santral Projesi nedeniyle toprakları, sağlıkları ve gelecekleri tehlike altında bulunan ve 6000 zeytin ağacını kaybeden Yırca’lılar, zaferlerini paylaşmak ve kutlamak adına Yırca’da 23-24 Mayıs tarihleri arasında Greenpeace ile bir şenlik düzenliyor.

23434378833

Şenlik aynı zamanda Yırca’lılar ile dayanışmak ve Yırca’nın ve başka yerel direnişlerin öykülerini dinleyerek Pazar günü düzenlenecek dikim şenliğinde yeni zeytin fidanlarını toprakla buluşturmak için çok güzel bir şans.

İstanbul’dan gelmek isteyenler için ulaşım sağlanacak etkinlik için otobüsle yolculuk etmeyenler istem.akalp@greenpeace.org adresinden ve 0530 291 01 24 no’lu telefondan daha fazla bilgi alabilir.

343532

Otobüsler 22 Mayıs günü Taksim’de Tepebaşı TRT otoparkından 22:30’da, Kadıköy’de ise Haldun Taner sahnesi önünden saat 00:30’da kalkacaktır.

Şenlik boyunca sadece fidan dikimi değil, film gösterimi ve Boğaziçi Folklor Kulubü’nün düzenleyeceği bir konser de olacaktır.

Siz de Yırca’lıları kazandıkları hukuk mücadelesini kutlamalarında yanlarında olun.

Önceki yazıyı okuyun:
30 Mayıs çok Güzel Bir Gün olacak

İstanbul için güneş, çimen, müzik ve piknik vakti! 30 Mayıs İstanbullular için çok güzel bir gün olacak, Maçka Küçükçiftlik Park’ta...

Kapat