Danışma Kurulu

Aslı Pasinli

Boğaziçi Üniversitesi’nden Ekonomi, University of Illinois, USA’dan MBA dereceleri bulunmaktadır. 

Çalışma hayatına,  The Coca-Cola Company’nin Atlanta’daki dünya merkezinde başlamış ve toplam 6 sene, Coca-Cola’nın Atlanta, İstanbul ve Viyana ofislerinde, Stratejik Planlama ve Pazarlama alanlarında yönetici olarak çalışmıştır. 

2003-2016 yılları arasında kurucusu olduğu  Soul Group restoranlarının Yönetici Ortaklığını yürütmüştür.  80 kişilik ekibiyle, ayda 10 bin kişiye hizmet veren Soul Group restoranlarının birçok yerli ve yabancı ödülü bulunmaktadır, ancak grubun aldığı en anlamlı ödül, Time-Out tarafından Türkiye’nin ilk ‘Yeşil Nesil Restoranı’ olmasından dolayı verilen ‘Özel Başarı Ödülü’dür. 

Türkiye’de yeme-içme sektörünün yarattığı karbon ayak izinin azaltılmasını hedefleyen ve restoranları sertifikalandıran ‘Yeşil Nesil Restorancılık’ girişiminin öncülüğünü yapmıştır. Bu program dahilinde, Türkiye’de ilk defa gıda atığından organik gübre üretimi, Belediye seviyesinde gerçekleşmiştir. TURYİD’de (Restoran Yatırımcıları Derneği) ‘Sürdürülebilirlikten Sorumlu Başkan Yardımcısı’ olarak görev almıştır.  

2017 Ocak ayından beri WWF Türkiye’nin Genel Müdürlüğü’nü yürütmektedir.

Ayrıca 7 ülkenin bağlı bulunduğu WWF-  Akdeniz Program Ofislerinin Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. 

İpek Cem Taha

İpek Cem Taha, İstanbul bazlı çalışan bir iş kadını, gazeteci ve sivil toplum yöneticisidir. Robert Kolej Mütevelli Heyeti üyesi ve Eisenhower Vakfı ‘Fellow’udur. Lisans eğitimini Amherst College, lisans üstü derecelerini Columbia Üniversitesi’nde tamamlamıştır.1993-95 yıllarında New York’da Bankers Trust- Deutsche Bank’ta Uluslararası Sermaye Piyasaları Grubu’nda yöneticilik yapmıştır. 1996-2007 yıllarında internet sektöründe faaliyet gösteren Netwise’da kurucu ortaklık yapmıştır. 1995-2002 yıllarında Yeni Yüzyıl, Sabah ve Milliyet gazetelerinde ekonomi, teknoloji, siyaset ve dış politika konularında köşe yazıları yazmıştır. 2005-2010 yılları arasında NTV televizyonunda “Dünyayı Yönetenler” programını hazırlayıp sunmuştur. 2011 yılından bu yana New York’ta bulunan Columbia Üniversitesi’nin İstanbul’daki Global Araştırma Merkezi’nin Kurucu Direktörü olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca 2020 yılı itibariyle Yetkin Report bünyesinde yazıları yayınlanmaktadır. Kagider, Saha ve Urak derneklerinin kurucu üyesi olup yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Uluslararası alanda, Columbia Üniversitesi Küresel Danışma Kurulu üyeliği (New York), Dünya Bankası Akdeniz Entegrasyonu Enstitüsü Danışma Kurulu Üyeliği (Marsilya) ve ELIAMEP (Atina) Danışma Kurulu üyesidir. Yunanistan Eski Başbakanı Yorgo Papandreou ile beraber, 2016 yılında barış yolunda etkin katkı sağlamış olan kurum ve bireylere verilen Cem Papandreu Barış Ödülü’nü oluşturmuştur.

Dr. Sertaç Doğanay

Teknoloji iletişimi ve sürdürülebilirlik iletişimi üzerine çalışan öğretim görevlisi, konuşmacı ve yeni nesil yayıncıdır.

İstanbul Tıp Fakültesi mezunudur. 10 senelik ilaç sektörü deneyiminde; marka müdürü, kurumsal iletişim yöneticisi, pazarlama müdürü ve pazarlama satış direktörü pozisyonlarında bulunmuştur. 

2013-2018 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi MBA öğretim görevlisi olarak dijital pazarlama iletişimi dersleri vermiştir. 

2019 Bahar dönemi itibariyle Kadir Has Üniversitesi’nde “Teknoloji İletişimi” dersini vermektedir. 

2019 Bahar dönemi itibariyle mezun olduğu İstanbul Tıp Fakültesi’nde “Geleceğin Tıbbı ve Yeni Sağlık Teknolojileri” dersini vermektedir. 

2021 Yılı itibariyle Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Medya Çalışmaları (Social Media Lab) Merkezi yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. 

2018 yılı itibariyle Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri – Siber Güvenlik Merkezi’nin teknoloji iletişimi alanında danışma kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.  

Yenibirlider Derneği profesyonel mentorudur.

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği, Türkiye Eğitim ve Gelişim Platformu (TEGEP) ve Sustainable Brands Turkey danışma kurulu üyesidir. 

2021’de LinkedIn’de kurmuş olduğu Sürdürülebilir Bir Dünya ve Teknoloji ve İnovasyon kanallarında paylaşılan içerikler her ay milyonlarca kişilik bir erişim sağlamaktadır.

2020 Mart Ayı itibariyle Yeni Nesil Yayıncılık kariyeri çerçevesinde yaptığı çok kanallı canlı yayınlarda ve radyo programlarında farklı sektörlerden yöneticileri, akademisyenleri, sporcuları ve sanatçıları konuk etmektedir. 

Yalın Karadoğan

Yalın Karadoğan yaklaşık 25 senedir New York ve Londra’da private equity yatırım sektöründe çalışmaktadır. İlk 9 seneye yakın dilimi JPMorgan Partners’da geçirdikten sonra, 15 sene kadar Avrupa bazlı yatırım fonu Cinven’de çalışmıştır. Cinven’de ortak olarak çalıştığı yıllarda Türkiye de dahil olmak üzere Doğu ve Batı Avrupa’da yatırımlar yapmıştır. Son olarak, 2022 yılında dünyanın etki yatırımı konusunda önde gelen private equity şirketlerinden LeapFrog Investments’a ortak olarak katılmış ve kariyerini bu noktada sosyal ve çevre alanlarında etki yatırımlarına adamıştır. Kendini aslen amatör doğal hayat gözlemcisi olarak tanıtmayı seven Yalın Karadoğan, aynı zamanda Londra bazlı sivil toplum kuruluşu Turkey Mozaik Foundation’ın kurucu üyelerinden olup, Yeşilist ile ilişkisine de Danışma Kurulu öncesi çevre konusunda yazarlık yaparak başlamıştır.


Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement