Yeşilist.com Logo

Dünyanın en güzel sesi Malezya’nın doğasından

by / 478 Yorum / 879 Okunma / 2 Mart 2016

Sesin markalaşmasını hedefleyen ajansı ile Ses Uzmanı ünvanını alan Julian Treasure, dünyanın en güzel sesini bulmak için online bir yarışma düzenledi. Yüzlerce başvurunun içinden, Malezya’da alacakaranlık zamanı kaydedilen bataklık sesi birinci seçildi.

Julian Treasure, kaydın, bereketli bir yaşamın muhteşem ve zengin sesini yansıttığını belirtiyor. Treasure’a göre bu kaydı dinlemek, doğayı tam anlamı ile en heyecanlı şekilde hissetmenin yollarından biri.

Kazanan kaydı aşağıda dinleyebilirsiniz, tam anlamı ile duymanız için kulaklık ile dinlemeniz öneriliyor.

Tabii ki güzellik kişiden kişiye değişen bir şey, ama biz neredeyse tüm öğleden sonrayı bu ses kayıtlarını dinleyerek geçirdik. Aşağıda doğayı kendine konu edinmiş diğer kayıtları bulabilirsiniz.

Artık doktorların yaşadığımız beton ormanından kaynaklanan strese karşı doğa seslerini reçete olarak yazdığı bir dönemde, kayıtlarının çoğunun doğa ile ilgili olması tabii ki şaşırtıcı değil.
Site:
E-mail: gorkem@yesilist.com
Boğaziçi Üniversitesi ve SUNY Binghmaton'da Küresel ve Uluslararası İlişkilerden sonra İsveç'te Uppsala Üniversitesi'nde Sürdürülebilirlik üzerine master yaptı. Teknoloji, kitlesel değişim ve akıllı politikalar ile çözümler bulabileceğimize inanıyor.

Yazarı Sosyal Medya Üzerinden Takip Edin!
twitter

Önceki yazıyı okuyun:
DiCaprio’nun Oscar konuşmasına iklim değişikliği damgasını vurdu

DiCaprio’nun 20 yıllık aktörlük macerası dün akşam Oscar ile taçlandı.

Kapat