100.000 TL ödüllü Sabri Ülker Çevre Ödülü başvuruları devam ediyor

Yıldız Holding ve TURMEPA’nın, gelecek kuşakların ihtiyaç duyacağı kaynakların varlığını ve kalitesini tehlikeye atmadan, bugünün ve yarının çevresini oluşturan tüm çevresel değerlerin, her alanda korunması ve geliştirilmesi hedefiyle oluşturduğu Sabri Ülker Çevre Ödülü başvuruları devam ediyor.

Çevre kirliliği ile mücadeleyi özendiren, geliştiren, yenilikçi, halkın katılımını sağlayan ve gelecek nesillere yaşanabilir sağlıklı bir ülke bırakmayı amaçlayan, sürdürülebilir kalkınmaya önemli katkıda bulunan ve diğerlerinin izinden gitmek isteyeceği kişi ve/veya kurumların örnek çalışmalarını geniş kitlelere duyurmak ve bu konularda bilimsel ve inovatif çalışmalar yapanların önünü açma amacıyla verilen ödüle 27 Nisan 2020 tarihine kadar başvurabilirsiniz.

“Yarınlar Seninle Yaşayacak” sloganıyla yola çıkılan Sabri Ülker Çevre Ödülü’nde bu yılki tema, “Çevre ve İnsan” olarak belirlendi. Değerlendirme sonucunda seçilecek birinci projeye 100 bin TL ödül verilecek.

Sabri Ülker Çevre Ödülü, çevreyi korumaya yönelik geliştirilen bilimsel çalışmaları ön plana çıkartıp desteklemek ve kamuoyunun dikkatini de çevreyi korumaya yönelik çözümlere yöneltip, gündem oluşturmak ve bireyleri, kurumları ve sivil toplum örgütlerini bu alana yöneltmeyi teşvik etmek amacıyla veriliyor.

Başvurular aşağıdaki konu başlıklar çerçevesinde değerlendirilecek.

  • Sürdürülebilir su ve doğal kaynak kullanımı
  • Sürdürülebilir karbon ve enerji yönetimi
  • Sürdürülebilir atık yönetimi
  • Sürdürülebilir inovasyon
  • İklim değişikliği ve gezegenin sağlığı

Detaylar ve başvuru formu için sayfanın en yukarısındaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Yorumlar kapatıldı.

Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Geri Dönüşüm, Hayat, İklim Değişikliği, Kurumsal Sürdürülebilirlik, Teknoloji, Yenilenebilir Enerji
İlk Türkçe Aromaterapi referans kitabı yayınlandı: Topraktan Nefese Aromaterapi

Aromaterapist, Tıp Tarihi Araştırmacısı Rana Babaç Çelebi’nin “Topraktan Nefese Aromaterapi” kitabı e-kitap olarak Google Books’ta yayınlandı.

Kapat