16-17 Kasım’da kaçırmamanızı tavsiye ettiğimiz çevirimiçi sürdürülebilirlik etkinlikleri

Bu hafta Harvard Business Review Türkiye platformlarında çevirimiçi gerçekleşecek Sürdürülebilirlik Zirvesi 2021 ve TÜSEV tarafından düzenlenen Filantropi Profesyonelleri Konuşuyor: ‘İklim Krizi ve Filantropi: Gelişmeler, Roller ve İlişkiler’ haftanın kaçırılmaması gereken iki etkinliği. 16-17 Kasım tarihlerinde bu etkinliklere kaçırmak için aşağıda katılım linklerini bulabilirsiniz. Yeşilist olarak her iki etkinlikte de yer alacağımız bu söyleşileri kaçırmamanızı ümit ediyoruz.

Sürdürülebilirlik Zirvesi 2021

Sürdürülebilirliğin şirketler için stratejik bir zorunluluk haline geldiği günümüzde, kurumlar ve organizasyonlar büyük bir değişim sürecinden geçiyor. Uzun vadeli büyümenin ve iyileşmenin anahtarı olarak görülen sürdürülebilirlik, değer odaklı bir strateji ve bu strateji doğrultusunda yeniden şekillenen iş modellerini gerektiriyor. Bu alanda yapılan yatırımlar her geçen gün artarken sürdürülebilirlik odaklı yepyeni bir ekosistem oluşuyor.

HBR Türkiye olarak değerli fikir önderleri ve iş dünyası temsilcileri ile gerçekleştireceğimiz etkinlikte sürdürülebilirliğin üç boyutuna odaklanıp gezegenimizin karşı karşıya olduğu riskleri masaya yatıracak, farklı sektörlerdeki uygulamaları konuşacak ve çözüm üretmeye odaklanacağız.

İki gün sürecek bu büyük etkinliğe davetlisiniz! Birinci gününde Etki Sahnesi’inde yer alacağımız bu etkinlikte sürdürülebilirlik alanında etki, yeşil gündem ve ana sahneden oluşan üç ayrı sahne olacak. Katılım ücretsiz olup buradan kaydolabilirsiniz.

Filantropi Profesyonelleri Konuşuyor: ‘İklim Krizi ve Filantropi: Gelişmeler, Roller ve İlişkiler’ 17 Kasım’da Gerçekleşecek

TÜSEV tarafından düzenlenen, filantropi ve sivil toplum alanlarından uzmanların stratejik bağışçılık ve filantropi ile ilgili konularda bilgi ve deneyim paylaşımında bulunduğu Filantropi Profesyonelleri Konuşuyor toplantı serisinin yeni etkinliği 17 Kasım Çarşamba günü gerçekleşecek. “İklim Krizi ve Filantropi: Gelişmeler, Roller ve İlişkiler” konulu etkinlikte, Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu Program Koordinatörü Hazal Acar’ın moderatörlüğünde, Yesilist.com Kurucusu & Turkey Mozaik Foundation Mütevellisi Ergem Şenyuva, TEMA Vakfı Çerkezköy İlçe Sorumlusu Nilüfer Ceylan ve Ekosfer Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Gürbüz iklim krizi ile mücadelede filantropi alanındaki gelişmeleri, sivil toplum aktörlerinin çalışmalarını ve farklı paydaşların sivil toplum ve filantropiyle kesişen alanlardaki gündemlerini değerlendirecek. Etkinlikte ayrıca iklim kriziyle mücadelede üstlenilen rollerle alandaki aktörler arasındaki ilişkiler farklı boyutlarda ele alınırken, mevcut gelişmeler ve durumun özellikleri kapsamında bu ilişkilerin taşıdığı potansiyel fırsat alanlarına da değinilecek. Toplantı detayları için aşağıdaki davetiyeyi inceleyebilir, katılmak için bu linkten kayıt yapabilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Yorumlar kapatıldı.

Daha fazla Banner Right Side, Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Etkinlikler, Geri Dönüşüm, Gündem, İklim Değişikliği, Kurumsal Sürdürülebilirlik
İlk kez bir rahatsızlığın sebebi ‘iklim değişikliği’ olarak kayıtlara geçti

Kanada'da solunum yolları sıkıntıları çeken bir hastaya resmî olarak iklim değişikliği teşhisi kondu. Doktorları, durumundan sıcak hava dalgalarının ve kötü...

Kapat