Anneye el emeği göz nuru hediyeler

Anneler gününde geleneksel olarak hediyeler alınır ancak kendi hazırlayacağınız hediyeler hem daha özel olacak hem de çevreye duyarlılığınızı yansıtacaktır. Annenize uygun ve sizin de kolaylıkla yapabileceğiniz anneler günü hediye alternatiflerinden birkaçını aşağıda bulabilirsiniz.

Anılar defteri

983745893519

Anıları tazelemek gibisi yoktur anneler için. Geçmişi hatırlamak, çocuklarının gözlerinin önünde nasıl da hızlı büyüdüğünü görmek keyif verecek bir hediye olarak duygulandıracaktır da, hem de belki bir günlük olarak da kullanabileceği bu defter işine de yarayacak.. Boş bir kraft defterin kapağına sevdiğiniz resminizi koyarak, anneniz için kişiselleştirilmiş bir defter hazırlayabilirsiniz.

Kahvaltı çiçekleri

2172184712

5cm’e 15cm kesilmiş pelür kağıtları farklı renkler olmak üzere üstüste koyup 1 cm’lik genişlikte akordiyon katlayarak dizin. Pipo temizleyicisinin bir tarafını tam ortasından katlayarak ucunu da tutabilmesi için bükerek kilitleyin ve kenarları yuvarlayarak kesin.Uçları katlardan açarak nazikçe çekin ve çiçek yapraklarını oluşturun.

Çay poşetleri
189471247

Kendi hazırlayacağınız çay karışımlarını ince tülbentlerle poşet çay haline getirip iplerine de kişiselleştirilmiş etiketler hazırlayabilirsiniz.
Siyah çay, tarçın, karanfil, kurutulmuş gül yaprakları ve biraz vanilya ile şahane bir karşım yapabilirsiniz. Ya da funda, mate, kekik, biberiye ve yeşil çayı yaz mevsiminde detox etkisi de gösterir.

Mor menekşe

912498241

Annenize kesilmiş çiçekler yerine toprağında yaşayan çiçek hediye etmek çevreye olan duyarlılığınızı gösterecek. Çiçeğinizin üzerine kendi yaptığınız küçük bir karta duygularınızı yazabilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Nil Kayarlar Sarrafoğlu

1969 yılında doğdum. Aklım başıma geldiğinde ailemden sonra ilk doğayı sevdim. Taşı toprağı, çiçeği ve hatta böceği... Okudum, çalıştım ve büyük şehirlerde yaşadım. Dünya üzerinde doğanın en uzak yerlerine de gittiğim ve kaldığım zamanlar oldu, işte o zamanlarda kendimi çok iyi hissettim,. Döndüm dolaştım şimdi yine şehirdeyim. Bu sefer 4 yaşında bir oğlum var, onu doğanın içinde büyütmeye çalışıyorum, hafta sonları kaçıyoruz şehirden küçük köyümüze. Mutluyuz böyle şimdilik. Anne olduktan sonra dünyayı kurtarmak için ille de büyük kahraman olmak gerekmediğini anladım, anne olmak yetiyormuş! Atık yönetimi, enerji tasarrufu ve sağlıklı beslenme gibi konulara önem veriyoruz evimizde. Payımıza düşeni ve mümkünse daha fazlasını yapmaya gönüllüyüz ailece de. Yeşilist kanalı ile sesimi duyurabildiğim için mutluyum.

Bir cevap yazın

Daha fazla Çocuk ve Bebek, Hediye, Kendin yap, Oyuncak
Cam temizliğiniz için doğal tarifler

Bahar temizliği yapanlara duyurulur.

Kapat